Zara Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

1 459

Zara bayilik şartları, zara bayilik veriyor mu? Zara, uzun yıllardır hizmet veren köklü giyim markalarından birisidir. 1975 yılında Galiçya’da Amancio Ortega ve Rosalía Mera tarafından İspanya’da kurulmuştur. Giyim sektörü ise ele alındığında alanında Dünyanın en büyük 3 firması arasında yer almaktadır. Türkiye’de ise 30’dan fazla satış noktasında hizmet veren Zara, yatırımcıların da ilgisini çeken bir firmadır. Zara bayiliği için bir çok bilgi kirliliği olsa da, Zara bayilik şartları hakkında detaylı bilgileri İnternet üzerinde paylaşmamıştır. Ancak Zara’nın bayilik konusunda çok katı olduğunu, belirli merkezler ve iller haricinde bayilik vermediğini de net bir şekilde söyleyebiliriz. Peki Zara bayilik veriyor mu?

Zara Bayilik Veriyor Mu?

1975 yılından beri hizmet veren, Dünyanın en köklü markaları arasında 3. sırada yer alan Zara, bayilik talepleri en yoğun olan firmalardan birisidir. Zara bayilik almak için bir çok şart olduğu gibi, şartlar firma tarafından belirlenmiştir. Karlılık oranı ve yatırımın geri dönüş zamanlaması olarak bakıldığında oldukça kısa sürede kazanç elde edebileceğiniz bir marka olduğu gibi, yatırımcılar için büyük bir fırsat olarak gösterilmektedir.

Zara markası bayilik veriyor. Ancak bu bayilikleri belirlenen iller ve merkezler dışında firma tarafından kabul edilmiyor. Bu sebeple Zara’nın bayilik verdiği illerde, bayilik şartlarını yerine getirerek bayilik başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Tüm şartları en yüksek yatırım maliyeti ile bile yerine getirseniz, Zara belirli iller dışında bayilik vermiyor. Peki zara bayilik şartları nelerdir? Zara franchising şartları hakkında bilgiler.

Zara Bayilik Şartları – Zara Franchising Şartları

Zara, bayilik şartları konusunda en katı davranan firmalardan birisidir. Bayilik şartlarını yerine getirmeyen veya uygun lokasyonda olmayan kişiler Zara’dan asla bayilik alamıyorlar. Zara bayilik şartları Türkiye için firma tarafından belirlenmiş olup, şartları karşılayan kişilerce bayilikler alınabilir. Zara bayilik şartları ise şöyle;

 • Giyim sektöründe en az 4 yıllık tecrübe,
 • Şehrin en işlek caddelerinden birinde dükkan sahibi olmak,
 • Şehrin en büyük AVM’lerinden birinde dükkan sahibi olmak,
 • 400.000 TL’yi bulacak yatırım maliyetlerini karşılayabilmek,
 • Tüm satışlardan %3’lük bir katılım bedeli,
 • En az 400 metrekarelik mağazalar.

Firmanın belirlemiş olduğu şartlardır. Bu şartları kabul etmeyen veya yerine getiremeyen kişiler Zara’dan bayilik alamıyorlar. Aynı zamanda mağaza standartları da Zara için en önemli kriterlerden biri. Genelde tüm mağazaları büyük olduğundan, sizin açacağınız bayilik de mutlaka 400 metrekareden fazla olmalıdır. Aynı zamanda Zara, belirli iller dışında da bayilik vermiyor. Zara’nın bayilik verdiği iller şöyle;

zara franchise şartları

 • İstanbul,
 • İzmir,
 • Ankara,
 • Antalya,
 • Adana,
 • Bursa,
 • Konya.

Bu şehirlerin dışında maalesef hiçbir şekilde bayilik vermiyor. Ancak bazı dönemlerde bu bilgilerde değişimler de yaşanabiliyor. Yine de bulunduğunuz il için bayilik almak istiyorsanız Zara ile bir randevu alarak gerekli görüşmeler yapabilirsiniz. Zara bayilik ücreti ve Zara franchise bedeli ne kadardır?

Zara Franchising Bedeli Ne Kadar?

Zara, bayiliklerinden gerek reklam, gerekse de kar üzerinden katılım payı almaktadır. Yazımızın ilk bölümlerinde de belirttiğimiz gibi Zara bayiliklerinden %3 katılım payı, reklam bedellerinin de binde 3’ünü talep ediyor. Tüm bunların yanı sıra bir Zara açmak istiyorsanız ortalama yatırım maliyeti 400.000 TL’yi bulacaktır. Bu maliyet, mağazanın genişliğine göre değişiklik gösterebilecek olup, dekorasyon da maliyete doğrudan etki etmektedir.

 • Zara Bayilik Bedeli (Ortalama): 400.000 TL

Zara Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zara bayilik başvurusu yapmak için, görüşmelerinizi firma ile birebir yapmanız gerekiyor. Zara, bayilik başvurusu için internet üzerinden bir form kabul etmediği gibi, iletişim bilgisi de vermemiştir. Zara bayilik almak için resmi İnternet sitesi üzerinden iletişim kurabilir, gerekli iletişim bilgilerini de alabilirsiniz. Aynı zamanda altta yer alan yorum bölümünü kullanarak da aklınızdakileri sorabilir, zara iletişim bilgileri hakkında yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tantitoni Bayilik Şartları ve Bayilik Ücreti başlıklı makalemizde Tantitoni, Tantitoni Bayilik ve Tantitoni Bayilik Şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


1 yorum
 1. Aida diyor ki

  Merhaba! Benim ismim Aida. Ben Kazakhstan, Almatidan yazıyorum.
  Zara ürününüzü​ online satmak istiyorum. Satış ve fiyat şartlarınız nedir?
  Cevabını bekleyeceğim.

  Saygılarımla, Aida

Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.