YouTube Kanal Fikirleri En İyi İçerik Listesi

0 1.690

Youtube kanal fikirleri, her geçen gün farklı ülkelerdeki farklı insanlar tarafından deneniyor. Bazı kanal fikirleri başarıya, bazı kanal fikirleri ise ne yazık ki başarısızlığa uğruyor. Youtube’da başarısızlığa uğramamak için; insanların seveceği, videolarınızı izlerken samimi bir ortam bulacağı atmosfer yaratmalısınız. İyi bir atmosfer yaratabilmek için de, YouTube’da yer alan birçok videoyu izlemeli, diğer kanallarda bulunan takipçilerden hangi videolara yorum gelmiş, analiz etmelisiniz. Çünkü, insanların istediklerini her kanal ve her fenomen yapamıyor. Eğer siz bu atmosferi yakalar ve takipçilerinizle samimi bir ortam, kanal oluşturursanız, emin olun; Youtube’da fenomen olma basamaklarını çoktan aşmışsınızdır. Bu yazımız ile sizlere birbirinden güzel YouTube Kanal Video Fikirleri ve YouTube kanalı içerik fikirlerini aktaracağız. İşte, Youtube yaratıcı fikirler listesi;

YouTube Video Fikirleri 2019

Eğer bir YouTube kanalı açmak istiyor, ancak içerik üretememekten dertleniyorsanız sakın üzülmeyin! Bu yazımız sayesinde sizlere birbirinden güzel kanal fikirlerini, içerik fikirlerini ve video püf noktalarını aktaracağız. Eğer YouTube kanalı açmak istiyorsanız, öncelikle YouTube telif hakları ve gizlilik politikaları konusunda detaylı bilgi sahibi olmalısınız. Bu maddelere ve kurallara dikkat etmezseniz, videoların geri planda kalması kaçınılmazdır. Hatta bazı kurallar vardır ki, yerine getirmediğinizde kanalın kapatılmasına bile yol açabilir. Google dokümanlarını kullanarak bilgi edinebilirsiniz.

Bilmeniz gereken bir diğer nokta ise, özgün olmaktır. Herkesin yaptığı, çoğu kişinin ürettiği içeriklerin yanı sıra özgün olmalı, benzersiz olmalısınız. Gerek işlediğiniz konu, gerekse video içi efektleri ile kullanıcıların dikkatini çekmeli, onları videolarınızı izlemeye itmelisiniz. Bu sayede yapacağınız hamleler kanalınızın hızla gelişmesine, sürekli olarak abone sayısının artmasına sebep olacaktır. Peki ne tarz videolar seçmeliyim, yaratıcı youtube kanal fikirleri?

YouTube Kanal Fikirleri

YouTube Video Fikirleri

Benzersiz içerikler üretebilmek için, her zaman diğer rakiplerinizden daha kaliteli konular işlemelisiniz. Video içerik haline getireceğiniz konular, kullanıcıları sıkmayan akıcı içerikler olmalıdır. Eğer hazırladığınız videolar, izlerken izleyiciyi bunaltacak türden ağır bir işleyişe sahipse, bu video başarısız olmuş demektir. Şimdi gelelim başlıklar halinde kanal fikirlerini incelemeye. YouTube yaratıcı kanal fikirleri 2019;

Yarışma Videoları

İnsanların Youtube’da aradığı ve bulamadığı bir kategori varsa, yarışma videolarıdır. Çünkü, Youtube Dünya genelinde veya Youtube Türkiye’de neredeyse trendlere giren hiçbir yarışma videosu yok. Eğer samimi bir ekip ve yarışma konuları bulabilirseniz, Youtube Türkiye’de çok üst seviyelerde bir kanal olabilirsiniz.

Reaction/Tepki Videoları

ABD başta olmak üzere birçok Youtuber, ‘’reaction’’ yani ‘tepki’’ videoları çekerek takipçi kazanabildi. Çünkü, insanlar bir şeyleri izlemeden, görmeden diğer insanların tepkilerini merak ederler. Yani, herhangi bir oyun, film, program gibi şeyleri denerken, insanlar kendilerinin tepkilerine nazaran diğer insanların tepkilerini daha aktif, olumlu bulurlar. Bir reaction veya tepki kanalı oluşturarak, iyi rakamlarda takipçiler kazanabilirsiniz.

Parodi İçerik Videoları

Parodi videoları, bir şeylerle dalga geçen ve gerçeğine yakın videolar çekerek, insanları güldürmeyi amaçlayan Youtube sektörüdür. Ve birçok Youtuber, şarkıların, filmlerin parodilerini çekerek, milyonlarca izlenmeye ulaşmıştır. Siz de, parodi videoları çekerek, insanları güldürmeyi hedefleyebilirsiniz. Ayrıca, 2018 yılının en iyi Youtube kanal fikirleri arasında; parodi videoların olduğunu hatırlatmakta fayda var.

İnceleme Videoları

Genellikle inceleme videolarını, teknoloji ve gıda kanalları yapıyor. Fakat, teknolojiden ve gıdadan ayrı farklı eşyaların, cisimlerin incelemelerini yaparak, aktif bir kanal oluşturabilirsiniz. İnsanlar, bir şeyleri almadan sizin kanallarınızda gezerek, hem fikir alacak hem de bilgi sahibi olacaktır.

YouTube Telifsiz Müzik Videoları

Telifsiz müzik videoları, yabancı Youtuberler tarafından oldukça ilgi gören bir video yapısı haline geldi. Müzik kulağınız ve enstrüman çalma beceriniz varsa, kesinlikle Youtube’da müzik kanalı açabilirsiniz. İnsanlar yeni sesler, yeni melodiler duymayı çok seviyorlar.

Lycris/Söz Videoları

Lycris, Türkçe isminden de anlaşılacağı üzerine ‘’söz’’ demektir. Yani, Youtube’da lycris, söz videoları üreterek, var olan şarkı sözlerini oluşturacağınız videolarda kullanabilirsiniz. Böylelikle, insanlar farklı sitelerde dolaşmak yerine, direk sizin kanallarınızdan şarkılara eşlik edebileceklerdir.

Cover Videoları

Cover videoları, orijinal şarkılardan farklı olarak, sadece sizin enstrüman çaldığınız ve söylediğiniz videolara deniyor. Yetenekli ve ses renginiz ortalamanın üzerindeyse, kendi stilinize göre çok güzel cover videoları oluşturabilir, hayran kitlenizi takipçilerinize dönüştürebilirsiniz.

Oyun Videoları

Youtube’da ve Youtube Türkiye’de en fazla içeriğe sahip olan oyun videoları, ne yazık ki artık ilk başlardaki gibi tutulmuyor. Eğer gerçekten Youtube kanalı açmak istiyor ve fazla takipçi kazanmak istiyorsanız, oyun kategorisine hiç girmemeniz gerekiyor. Fakat, oyun oynamayı gerçekten seviyor ve daha önce Youtube’da var olan oyunları oynamak istemiyorsanız, %50 şansınız olduğunu unutmayın.

Komedi Videoları

Komedi videoları, aslında parodi videolarından çok uzak konulardır. Çünkü parodi videoları, bir şeyin orijinal hali ile oynandığında oluşan gülünç ve eğlenceli videolardır. Fakat komedi videoları, sadece sizin özgün komedilerinizi oluşturacağınız bir sektördür. Eğer, çevrenizdeki insanların da komedi yönünüz hoşuna gidiyorsa, kesinlikle Youtube’da komedi kanalı açmalısınız.

Animasyon Videoları

Animasyon videoları, Youtube kanal fikirleri içerisinde var olan en iyi fikir, diyebilirim. Çünkü, 7’den 70’e herkes animasyon videolarını beğeniyor ve günde 1 kere de olsa animasyon videoları izleniyor. Animasyon yapma beceriniz ve bilginiz var ise; bu kanal fikrini gerçekten oluşturmalısınız.

Motivasyon Videoları

Motivasyon videoları, kanal fikirleri içerisinde en doğru bilgilerin olduğu ve en sıkı takip edilen videolar arasında olduğunu unutmayın. Motivasyon, herkesin içinde bulunduğu daha doğrusu bulunmak istediği bir duygudur. Kesinlikle, insanları motivasyon ve pozitif yönde etkilemek istiyorsanız ve böyle bir yeteneğiniz varsa, motivasyon videoları ile başarıya ulaşabilirsiniz.

Uzmanlık Videoları

Herhangi bir konuda bilgi sahibi iseniz, o konu hakkında en ayrıntılı bilgi verebilecek bir kanal oluşturabilirsiniz. Örneğin; sağlık konuları hakkında çok iyi bir tanıtım veya inceleme kanalı oluşturabilirsiniz. Böylelikle, insanlar sağlık kelimesinde arama yaptıklarında, ilk sizin kanalınızı bulacak ve takipçi kazanabileceksiniz.

Bilim Videoları

Youtube Türkiye’de neredeyse bilim videoları üzerine iş yapan, video oluşturan hiçbir kanal yok. Bilimi sever ve bilimin en ince noktasına dayanacak videolar oluşturursanız, insanların ilk bilim kanal takipçilerinden birisi siz olabilirsiniz. Youtube kanal fikirleri içerisindeki en iyi kanal fikri; bilim videoları, diyebilirim.

Araba İnceleme Videoları

Ülkemizde ve Youtube’da o kadar çok araba takipçileri var ki, modifiyeli ve daha fabrikadan yeni çıkmış araçları çok merak ediyorlar. Fabrikalarla ve modifiye severler ile anlaşabilir, inceleme videoları çekebilirseniz, kesinlikle araba inceleme videoları kanalı açabilirsiniz. Böylelikle, hem videolarınız daha çok izleme alır hem de Youtube’da var olan araba kanallarının önüne geçebilirsiniz.

Teleskop Videoları

Bilimi ve uzayı seven insanlar, teleskop inceleme videolarını çok önemsiyorlar. Fakat, ne yazık ki Youtube Türkiye’de böyle bir kanal fikri açmış insan yok. Eğer, teleskoplar hakkında detaylı bilgi verebilir ve teleskopları insanlara sevdirebilirseniz; kesinlikle bu kanal fikri tutacaktır.

Youtube Videoları

Youtube videoları oluşturmak, aslında; Youtube hakkında haberleri ve Youtube’ın yeni geliştirdiği algoritmalar hakkında bilgiler verebilirsiniz. Böylelikle, insanlar ilk değişiklikleri sizden öğrenerek, sürekli sizin kanallarınızı takip edeceklerdir.

Vlog Videoları

Youtube kanal fikirleri içerisinde en çok denenmiş ve en çok videosu olan sektör, kesinlikle vlog videolarıdır. Çünkü, insanlar başka kişilerin yaşam stillerini, hayatlarını çok merak ederler. Eğer aklınızda vlog çekme videoları varsa, bu işe profesyonel bir şekilde başlayabilirseniz, tutacak kanal fikirlerinden birisidir.

Eğitim Videoları

Youtube Türkiye’de fazla eğitim kanalı olsa da, diğer kanallardan farklı videolar çekme şansını yakalarsanız, kesinlikle tutacak fikirlerden birisidir. Çünkü, ülkemizde öğrenci nüfusu git gide yükseliyor ve birebir dersler için Youtube kanalları tercih ediliyor. Bu fırsatı, kesinlikle kaçırmayın, derim…

2019’un Youtube kanal fikirleri bu kadardı. Yukarıdaki kanal fikirlerini deneyebilir, daha farklı videolar ile Youtube’da bir fenomen haline gelebilirsiniz. Telif haklarına dikkat etmeli, Google YouTube dokümanlarını mutlaka incelemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Müzik Dinleyerek Para Kazanmak Nasıl Olur? başlıklı makalemizde Kolay Para Kazanma, Müzik ve Müzik Dinlemek hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.