Starbucks Bayilik Veriyor Mu?

0 154

Starbucks bayilik şartları ve Starbucks isim hakkı bedeli ne kadardır? Starbucks, hemen hemen herkes tarafından bilinen self servis bir cafe markasıdır. Kahvelerinin çeşitliliği, sunum şekilleri ve çeşitli soğuk lezzetleri ile herkes tarafından sıkça ziyaret edilen mekanlar arasında yer almaktadır. Starbucks kahvesi içmek isteyen kişilerin sıkça karşılaştığı durumlardan birisi de uzun kuyruklardır. Ciddi iş potansiyeli ve karlılık oranı olarak bakıldığında da tüm yatırımcıların dikkatini üzerine çekmektedir. Durum böyle olunca da yatırımcılar tarafından tercih edilen bir marka haline gelmektedir. Starbucks bayilik veriyor mu soruları da akıllara geldiğinden genç girişimciler, paralarını değerlendirebilmek için internet üzerinde bu gibi bilgilere başvurmaktadır. Starbucks, Amerikalı bir kahve mağazaları zinciridir. Kuruluşu ve şirket merkezi Seattle, Washington’da yer almaktadır. Peki Starbucks bayilik veriyor mu? Starbucks bayilik şartları neler?

Starbucks Bayilik Şartları

Dünyanın en çok bilinen mağazalar zinciri firmalarından biri olan Starbucks hakkında merak edilen ayrıntılar arasında Starbucks bayilik veriyor mu konusudur. Köklü bir geçmişe sahip olan Starbucks mağazalar zinciri bayilik sistemi yerli ve yabancı girişimcilerin ilgisini çekmeyi sürdürüyor. Kaliteli ürün satış hizmetleri sebebiyle dünya devleri arasında yer alan Starbucks ayrıca oldukça zengin ürün kataloğu da sunuyor.

Daha çok genç girişimciler tarafından tercih edilen Starbucks bayilik şartları, sıklıkla aratılan sorgular arasında yer almaktadır. Bu sebeple de bu yazımız ile Starbucks bayiliği almanın şartlarını ve bayilik verip vermediğine dair detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız. Starbucks bayiliği nasıl alınır? Bayilik veriyor mu?

Starbucks Bayilik Veriyor Mu?

Starbucks bayilik uygulaması yerine, hizmet sunduğu ülkelerde markasını bir firmaya satma uygulamasını tercih ediyor. Bu durum dahilinde ülkemizde Starbucks firmasının iş ortağı olarak Shaya Kahve firması olduğu vurgulandı. Bu sebeple Starbucks firmasının Türkiye’deki tüm faaliyetleri doğrudan Shaya Kahve firması tarafından yürütüldüğü belirtilmiştir. Shaya Kahve, Starbucks firmasının tüm hizmetlerini tek çatı altından sunması haricinde firmanın bayilik hizmeti sunmadığı resmi sitesinden duyurmuştur. 

Starbucks bayilik şartları

Shaya Kahve, firmanın tüm hizmetlerini tek merkez üzerinden yönetiyor ve kadro atamalarını ise bu merkez üzerinden gerçekleştiriyor. Türkiye’de hizmet sunduğu tarihten itibaren pek çok girişimcilerin ilgi noktası haline gelen Starbucks, birçok firmalardan farklı bir hizmet prensibi benimsemesi sebebiyle bayilik durumuna da sıcak baktığı görülebiliyor. Bu sebeple Starbucks bayisi olunmak istenildiğinde firma kurumsal web sitesinden online olarak iletişime geçilebiliyor veya firma güncel bayilik iş ilanları üzerinden iletişim kurulabilir. 

Firma, daha çok tek merkez üzerinden kontrolün sağlanması yönünde tercihte bulunuyor. Starbucks bayiliği olmak ise oldukça basittir. Birçok girişimciler tarafından firma bayiliği şartlarına yerine getirilerek dilediği bölgeden Starbucks bayiliği yapılabiliyor.

Starbucks Bayilik Şartları ve İsim Hakkı Bedeli

Starbucks firmasının ülkemizin çeşitli illerinde yaklaşık olarak 150 adet mağazası hizmete sunuldu. Bu mağazalar ise, İstanbul, İzmir, Ankara, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Aydın, Çanakkale, Sakarya, Hatay, Muğla, Afyon, Mersin, Adana, Antalya, Bolu, Diyarbakır, Samsun, Tekirdağ ve Çorum ilinde yer alıyor. Firma ayrıca diğer illerden de mağaza açmayı hedeflediğini dile getiriyor. Daha çok illerin en büyük alışveriş mağazalarının en üst katları tercih ediliyor. Starbucks mağazası bayiliği için ise bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. 

Starbucks bayilik başvurusunda yeterli miktardan sermayeye sahip olunması gerekiyor. Bireysel olarak Starbucks bayiliği olunabildiği gibi firmanız için de bayilik başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Starbucks bayiliğinde ayrıca gerekli eğitimler de firma tarafından sunuluyor. Bireylerin ve firmaların Starbucks bayiliğinde firma personeli tarafından kusursuz bir eğitim programı sunuluyor.

Starbucks Franchising Bedeli

Starbucks isim hakkı bedeli ise anlaşma sağlanan firma sözleşmesinde belirtilmiştir. Dünyanın en gözde mağazalarından biri olan Starbucks kaliteli hizmetlerinden ötürü Türkiye pazarında da hızlı bir biçimde yüksek müşteri tabanı yakalamıştır. 1071 tarihinden itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nde sektöre adım atan Starbucks bu dönemden itibaren ise sektöründe hızla adım atarak dünya çapında hizmet sunmaya başladı.

Starbucks İsim Hakkı Bedeli ve Bayilik Avantajları

Starbucks isim hakkı bedeli

Türkiye’den de yoğun olarak tercih edilen Starbucks bayiliği sayesinde girişimciler düşük bir sermaye üzerinden yüksek kazançlar elde edebiliyor. Firma bayilik şartlarına uyulması durumunda uzun yıllar boyu Starbucks bayiliği olunabilir ve düzenli bir gelir elde edilebilir. Starbucks bayiliği şartları yerine getirildikten sonra firma mağazaları yer aldığı iller bazından bayilik başvurusu yapılabiliyor. Starbucks mağazası bayilik şartları ise tahmin edilenin aksine katı olmadığından dileyen girişimciler firma bayiliği hizmeti kolayca sunabiliyor.

Starbucks bayilik hizmeti ile ayrıca zaman içerisinde işletme genişletilerek daha yüksek düzeyde kazanç elde edilebiliyor. Starbucks bayilik sözleşmesi üzerinden kısa ve uzun vadeli olarak hizmet sunulabiliyor. Firmadan bayi satın alınarak sektörde de lider bir konuma ulaşılabiliyor. Starbucks bayilik fırsatı ile istikrarlı bir şekilde ticari hizmet gerçekleştirilebiliyor. Starbucks bayilik hizmetinde merak edilen diğer ayrıntıların öğrenilebilmesi için firma web sitesinden iletişime geçilebilir.

Bir önceki yazımız olan Decathlon Bayilik Şartları başlıklı makalemizde Decathlon, Perakende ve Spor hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.