Ramazan Kolisi Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

0 166

Mübarek ramazan ayı, bereketi ile beraber geldi. Ramazan ayı içerisinde geleneksel hale gelmiş bir takım işlemler sayesinde, ek iş olarak değerlendirebileceğiniz işler yapmak mümkün. Bunlardan birisi de ramazan kolisi paketleme işidir. Ramazan ayı içinde bazı dernekler, vakıflar ve özellikle belediyeler ramazan kolileri hazırlayarak, ihtiyaç sahiplerine yardımcı oluyorlar. Burada en önemli nokta, yalnızca koliyi alacak kişi için değil, bu koli hazırlanırken istihdam edilecek kişiler olarak da gösteriliyor. Ramazan kolisi paketlenirken çalıştırılan kişiler, ek gelir elde ederek aile gelirlerine katkı sağlayabiliyor. Siz de ramazan kolisi paketleme işi yaparak para kazanmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz!

Ramazan Kolisi Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Derneklere, vakıflara ve ilgili Belediye Başkanlıklarına başvurarak, ramazan kolisi paketleme işi yapabilirsiniz. Bu sayede, ramazan kolisi paketleyerek para kazanabilir, aynı zamanda da bir hayır işine katkıda bulunabilirsiniz. Dilerseniz işinizi evden, dilerseniz de iş veren tarafından uygun görülen yerde yapabilirsiniz.

Ramazan kolisi paketleyerek para kazanmak kapsamlı bir iş olduğundan, daha çok ilgili yerlerde yapılması tercih ediliyor. Ürün grupları çok fazla ve çeşitli olduğundan, paketleme işinin evde yapılması da pek mümkün olmuyor. Bu sebeple daha çok farklı yerlerde çalışabilecek kişilerin bu işlere başvurmasında fayda görüyoruz. Evde ek iş yapmak isteyenlerin ise sitemizde yer alan Ek İş kategorisini ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz.

Ramazan Kolisi Paketleyerek Para Kazanma

Ramazan kolisi paketleyerek para kazanma, aslında çok kapsamlı bir iştir. Yalnızca ramazan kolisi olarak da bakılmaması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, büyük şehirlerde ve özellikle İstanbul’da yolda kalan, trafik sebebiyle oruçlarını arabada açmak durumunda kalan kişilere belediyeler iftariyelik bazı ürünler sunuyor. Bunun içinde iftariyelik hazırlamak üzere ek personel çalıştırma durumunda kalıyor.

İftariyelik ürünler ve iftariyelik paketleme işinde bulundurulan ürünler şöyle;

  • Gerekli paketleme ürünleri,
  • Tabak, çatal, kaşık, bıçak,
  • Ekmek,
  • Çorba,
  • Su, meşrubat,
  • Yemek

Gibi ürünler, iftariyelik paketlere koyulan ürünlerdir. Bu ürünler çeşitleri değişebileceği gibi, kesin bilgi değildir. Bazı belediyeler bu ürünleri hazır temin ederek, yalnızca paketleme işlemi yaparken, bazıları ise üretimini de kendi yaparak bu iş içinde ekstra personel çalıştırma gereği duyabiliyor.

Ramazan Kolisi Paketleyerek Ne Kadar Kazanırım?

Ramazan kolisi paketleyerek kazanabileceğiniz tutarlar değişiklik gösterebilir. Bu sebeple çevrenizdeki derneklere başvuru yapabilir, bulunduğunuz il veya ilçe belediyelerine giderek bu gibi işler olup olmadığı konusunda bilgi alabilirsiniz. Çalışacağınız alanlar dernek ve belediye olduğundan ödemeler günlük yevmiye tarzında yapılacaktır. Paket başı para kazanmak istiyorsanız yine ek iş bölümlerimizi inceleyebilirsiniz.

Ramazan Kolisi Paketleme İşi Başvurusu

Ramazan kolisi paketleme işi başvurusu yapmak için altta yer alan yorum bölümüne bilgilerinizi bırakabilir, koli paketleme işi yaptıracak kişilerin sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Ramazan kolisi paketleme işi veren belediyeler ve derneklere de doğrudan iletişime geçerek bilgi alabilir, bazı firmaların da bu tarz işler veren departmanlarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Kürdan Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde Evde Kürdan Paketleme, Kürdan Paketleme İşi ve Kürdan Paketleyerek Para Kazanmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.