Popeyes Bayilik Şartları ve Bayilik Ücreti

0 286

Popeyes bayilik alma nasıl olur, Popeyes bayilik şartları, Popeyes bayilik veriyor mu? Popeyes, Türkiye’de TAB Gıda tarafından Master Franchise haklarına sahip bir markadır. Türkiye’deki tüm yatırımlar, bayilikler ve şubeler TAB Gıda bünyesinde dağıtılmaktadır. En köklü fast food markalarından birisi olan Popeyes bayiliği almanın şartları ise yine TAB gıda tarafından belirlenmiştir. Popeyes isim hakkı bedeli, Popeyes franchising şartları gibi bir çok konuda yine firma ile görüşmeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Alternatif firmalara göre yatırım maliyetleri Popeyes için daha yüksek olsa da, yüksek karlılık oranı göz önünde bulundurulduğunda yapacağınız yatırımı çok kısa sürede geri alabileceğinizi de söyleyebiliriz. Peki Popeyes bayilik şartları nelerdir?

Popeyes Bayiliği Nasıl Alınır?

Popeyes bayilik veriyor mu diyorsanız, Türkiye’de bayilik verdiğini söyleyebiliriz. TAB gıda tarafından verilen bayilikler ve şartları yine firma tarafından belirlenmiş olup, yüksek yatırım maliyetleri gerektirmektedir. Girişimci ruhuna sahip, yönetim kabiliyeti yüksek olan ve daha önce sektörde belirli tecrübeleri bulunan kişiler bayilik alabiliyor.

Popeyes, dünya üzerinde marka bilinirliği olarak oldukça kaliteli ve köklü firmalar arasında yer almaktadır. Bu sebeple de Türkiye’de yaygın olarak hemen hemen tüm AVM’lerde görmeniz mümkündür. Markanın bu denli kaliteli olması, müşteri potansiyelini de hazır olarak elinde bulundurduğu anlamını taşıyor. Her ne kadar yüksek yatırım maliyetleri istese de, işe başladığınız andan itibaren çok geniş kitlelere hitap edeceğinizden, yatırımın kısa sürede geri dönmesi ön görülüyor. Peki Popeyes bayilik şartları 2019 nelerdir?

Popeyes Bayilik Şartları 2019

Popeyes bayilik şartları 2019 yılında TAB Gıda AŞ tarafından belirlenmiş olup, şartları yerine getiren kişiler restoranı açmaya hak kazanabiliyor. Bunun için firma ile detaylı görüşmeler yapmalı ve bayilik seçiminizi yapmalısınız. Popeyes bayilik almak için ise önünüzde oldukça fazla seçenek bulunuyor.

popeyes bayilik şartları

Ayrıca TAB Gıda, alacağınız bayilikten net yapacağınız cirodan %13’lük bir royalty bedeli yani katılım bedeli alıyor. Bu tutar yüksek gibi gelse de, karlılık oranı yüksek olduğundan kısa sürede bu tutarları karşılayabileceğinizi söyleyebiliriz. Popeyes franchising şartları ise şunlardır;

 • 10 yıl bayilik sözleşmesi yapılmaktadır.
 • Yer seçimi firma ile beraber yapılmalıdır.
 • Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler seçilmelidir.
 • AVM restoranları daha çok tercih edilmelidir.
 • Giriş katı mağazalar seçilmeli, minimum 120 m2 açık alan,
 • Minimum 200 m2 kapalı alan bulunmalıdır.
 • Ön açık kullanım alanı ise en az 6.5 metrekare olmalıdır.
 • Seçilen dükkanın inşaat ve dekorasyon izinleri olmalıdır.

Üstte belirlenen şartlar, TAB Gıda tarafından sunulsa da, daha farklı taleplerle de karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple öncelikle yer seçimini yapmalı, eğer uygun görülürse daha sonra bayilik görüşmelerine geçmelisiniz.

Popeyes Franchise Bedeli ve Popeyes İsim Hakkı Bedeli

Popeyes için belirlenen yatırım maliyeti 400.000 USD + KDV’dir. Bu tutar her şey dahil minimum yatırım bedelidir. Seçilecek olan lokasyon, mağaza veya dükkanın metrekaresine göre değişiklik gösterebilir. Tüm bunların dışında, bayilik alındıktan sonra da işe başlandığında aylık ciro üzerinden %13’lük bir katılım payı alınmaktadır. Popeyes isim hakkı bedeli alınıp alınmadığına dair ise herhangi bir bilgi paylaşılmamıştır.

Popeyes franchise bedeli 2019: 400.000 USD + KDV’dir.

Popeyes Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Popeyes bayilik başvurusu yapmak istiyorsanız, firma yetkilileri ile doğrudan iletişime geçmelisiniz. İnternet üzerinde yer alan herhangi bir form olmadığından bayilik başvuruları birebir kabul edilmektedir. Bunun için telefon ile randevu alabilir, bölgenizde bulunan yetkililer ile görüşebilirsiniz.

popeyes bayilik bedeli

Bayilik başvurusu sırasında herhangi bir ücret talep edilmediği gibi, tüm yatırımlar anlaşma imzalandıktan sonra başlamaktadır. Bu aşamaya kadar herhangi bir ücret ödemeyeceğiniz gibi, başvuru bedeli adı altında ücretler de talep edilmeyecektir. Bayilik başvurusu yapmak için internette yer alan ön başvuru formunu da kullanabilirsiniz.

Popeyes bayilik ön başvuru formunda istenilen bilgiler şöyle;

 • Kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz,
 • İş geçmişiniz, mevcut işleriniz ve CV,
 • Mali konular, yatırım bütçeniz,
 • Lokasyon

Popeyes Bayilik İletişim Bilgileri

Popeyes’tan bayilik almak istiyorsanız öncelikle firma ile iletişime geçmelisiniz. İnternet üzerinden başvuru kabul etmedikleri gibi, görüşmelerini de birebir yapmayı tercih etmekteler. Bu sebeple Popeyes bayilik iletişim bilgileri ile firma ile görüşme yapabilirsiniz. Bayilik işlemleri ile de yine TAB Gıda ilgilenmektedir. Dilerseniz sitelerinde yer alan ön başvuru formunu da doldurabilirsiniz.

İnternet Sitesi: Popeyes
Telefon: 212 236 56 45

Bir önceki yazımız olan KFC Bayilik Şartları ve Bayilik Ücreti başlıklı makalemizde KFC Bayilik Şartları, KFC Franchise Bedeli ve KFC İsim Hakkı Bedeli hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.