Meyve Suyu Barı Açmak, Meyve Suyu Barı Açma Maliyeti

0 1.286

Meyve suyu barı açarak para kazanmak, Meyve suyu barı açmak, meyve suyu barı açma maliyeti, meyve suyu barı nasıl açılır? Kendi işini kurmak isteyen ancak maddi imkanlardan ötürü yüksek bütçeli işlere girişemeyen kişiler, daha düşük bütçeler ile yüksek kazançlı işleri tercih ediyor. Bunlardan birisi de son dönemlerde iyice popüler halen gelen Meyve Suyu Barları! Siz de meyve suyu barı açarak para kazanmak istiyorsanız, yazımızın detaylarını okuyarak öğrenebilirsiniz. Daha çok AVM veya işlek caddelerde, yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde hizmet verildiğinde yüksek kazançlar elde edebiliyorsunuz. Peki meyve suyu barı açmak nasıl olur? Meyve suyu barı açma maliyeti 2019.

Meyve Suyu Barı Açarak Para Kazanma

Çoğu insan başkalarının yönetimi altında çalışmaktan sıkılıp kendi işinin başına geçmeyi hayal eder. Kendi işinin patronu olup ticarete atılmak, işleri büyütmek ve daha rahat olmak ister. Bu gibi durumlarda nasıl bir iş yapabileceğini, hangi alanda daha iyi olduğunu kavramak bu konuda yardımcı olacaktır. Küçük detaylı bir araştırma yaparak Meyve suyu barı açarak para kazanma yolları işinin ne kadar karlı ve zamanınızı fazla almayacak bir iş olduğunu öğrenmiş olacaksınız.

Yüksek sermayeler gerektirmeyen, daha çok düşük bütçeler ile halledebileceğiniz bir iş kolu olduğu için, başlangıç aşamasında tercih edilebilecek en güzel işlerden birisi olduğu söylenebilir. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde maddeler halinde taktikler verecek, meyve suyu barı açmak için püf noktalarına değineceğiz. Meyve suyu barı nasıl açılır?

Meyve Suyu Barı Nasıl Açılır?

Bu sektör için iki tercihiniz var. Kendi markanızı yaratmak veya bu işi yapan firmalardan bayilik almak olarak ikiye ayrılır. Kendi markanızı kurarak işlerinizi büyütebilir, şubeler açarak bu alanda işlerinizi büyütebilirsiniz. Bütün maliyetler ve yapılacak harcamalar herhangi bir ek geliriniz yoksa sizin tarafınızdan karşılanmak zorundadır. Ancak kendi markanızı oluşturmak, iş başlangıcı için ekstra maliyetler doğuracağından bayilik veren firmalar ile de görüşmeler yapabilirsiniz.

Ancak Herhangi bir firmadan bayilik almak isterseniz de çok fazla değişiklik yapma hakkınız olmamakla birlikte, fazla kazanma şansınız da artacaktır. Bu gibi firmalar her şeyi hazır bir halde sizin masraf yapmanıza gerek kalmadan tasarımlı bir şubenin aynısını size verme imkanı sunuyor. Avantajınız olarak da bu gibi firmalar açacağınız dükkanın tasarımlarını, menülerini yaparken sizlere destek oluyor.

Sadece ismiyle değil, o şubeye ait her şeyi sizde yapmak zorunda kalıyorsunuz. Genellikle bayilik veren firmalar bu koşulları şart koşuyor ve kendi reklamının tanıtımını da yaptırmış oluyorlar. Her iki seçeneği de detaylı araştırarak fikirlerinizi daha rahat ortaya koyabilirsiniz. Yapacağınız seçimler, sadece ayırmak istediğiniz bütçe ile alakalıdır.

Meyve Suyu Barı Açmak, Meyve Suyu Barı Açma Maliyeti

Meyve suyu barı açmak için öncelikle ne şekilde açacağınıza karar vermeniz gerektiğini söylemiştik. Bu sebeple maliyet, tercihleriniz doğrultusunda değişiklik gösterecektir. Meyve suyu barı açarken bayilik alırsanız, gerekli ödemeleri yapıp anahtar teslim şeklinde işinizin başına geçebilirsiniz.

meyve suyu barı açma maliyeti

Eğer kendiniz marka oluşturarak bu işe giriş yapmak istiyorsanız, tüm ürünleri temin etmeniz gerekecektir. Bayilik alsanız bile bayilik veren firma bu bedelleri sizden talep edeceğinden, değişen çok fazla bir şey olmayacaktır. Hatta bayilik aldığınızda katılım payı, isim hakkı bedeli gibi ekstra ücretler ödeyeceğinizden, maliyetin biraz daha fazla olacağını söyleyebiliriz. Meyve suyu barı açarken ihtiyaç duyacağınız ekipmanlar ise şöyle;

  • İşleyiş planı, süreç planlaması,
  • Gerekli izinler, ruhsat,
  • Blender malzemeleri, meyve sıkacakları,
  • Katı meyve ve yaş meyve sıkacakları, kuru meyve blenderları,
  • Buz makineleri, sıvı karıştırma makineleri (Shaker),
  • Satışa sunulacak ürünler (Meyve, sebze, kuruyemiş).

gibi ürünler, meyve barı açmak için gerekli malzemelerdir. Eğer siz de meyve barı açarak para kazanmak istiyorsanız bu gibi malzemeler ile işe başlayabilirsiniz. Malzemeler çeşitli olduğu için net bir fiyat vermek pek mümkün değildir.

Eğer bayilik almadan bu işi yapacaksanız, bahsettiğimiz ürünleri dilediğiniz firmadan alabilirsiniz. Durum böyle olunca, ilk etapta yalnızca ihtiyacınız olan ürünleri alabilir, maliyetten kısmak için daha uygun fiyatlı ürünler tercih edebilirsiniz.

Meyve Suyu Barı Açarak Ne Kadar Kazanırım?

Meyve sularının fiyatı hemen hemen her yerde aynı fiyat üzerinden satışı yapılıyor. Bir işletmede satılan portakal suyu 10 TL iken başka bir işletmede 50 TL üzerinden satışı yapılmaz. Aldığınız meyvelerin ve malzemelerin karını hesaplayarak kullandığınız bütün demirbaş malzemeleri de katarak bir fiyatlandırma politikası oluşturabilirsiniz. Daimi müşterileriniz olduğu sürece bu işten çok fazla kazanacağınız kesin.

meyve suyu barı açarak para kazanmak

Kendinize özel spesiyal ürünler üretebilir, farklı firmalarda olmayan ürünler ortaya koyabilirsiniz. Böylelikle bu sizin tercih edilme oranınızı daha çok arttırır ve bu işten daha fazla kazanç elde etmenize yardımcı olur.

Özel ürünler, özel fiyatlı ürünler belirleyerek piyasa değerinin biraz daha altında satmayı hedefleyebilirsiniz. Bunları dönemsel kampanyalar halinde yaparak ilgi çekici şekilde reklamını yaparsanız dönemsel ciro artışlarını yakalayabilirsiniz. Örneğin portakal suyu farklı firmalarda 10 TL iken, siz maliyet hesapları yaparak bunu 6 TL’den satabilir, dönemsel bir kampanya ile kazanç artışına gidebilirsiniz.

Gıda sektörü her zaman en kazançlı işlerin başında gelmiştir. Yaptığınız işin temizliğini ve sattığınız ürünlerin tazeliğinin garantisini müşterilerinize verdiğiniz zaman sürekli müşteri portföyünüz artacak, geliriniz daha fazla yükselecektir. Önemli olan o güveni verebilmektir. Ancak taze ürünler çabuk bozulduğundan, ilk etapta ihtiyacınız kadar ürün almalı, stoklu çalışmamalısınız. Bu gibi ufak hamleler de, zarar etmeyeceğiniz için kazancınıza etki edecektir.

Bir önceki yazımız olan Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak başlıklı makalemizde Gizli Müşteri, Gizli Müşteri Olarak Para Kazanma ve Gizli Müşteri Olmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.