Mado Bayilik Şartları ve Bayilik Ücreti

0 418

Mado bayilik veriyor mu? Mado bayilik şartları ve Mado franchising şartları hakkında bilgiler. Türkiye’nin en çok bilinen, tanınırlık olarak da çok önde olarak kabul edilen firmalarından birisi olan Mado, cafe ve dondurma alanında uzman ekibi ile hizmet vermeye devam ediyor. Eşsiz maraş dondurması ve diğer bir çok lezzeti ile Türkiye’nin 4 bir yanında hizmet veriyor. Marka olarak bilinir olması, binlerce müşteri tarafından tercih ediliyor olması da Mado bayilik şartları için artı bir değer olarak kabul ediliyor. Bu sebeple de yatırımcılar, bayilik veren firmalar konusunda araştırma yaparken mutlaka Mado bayiliği hakkında da bilgiler arıyor. Yatırımları kolay geri döndüren bir bayilik sistemine sahip olan Mado ile çalışmak için yazımızın devamından tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Mado Bayilik Veriyor Mu?

İlk cafe konsept mağazasını İstanbul’un Caddebostan semtinde açan Mado, uzun yıllardır dondurma sektöründe hizmet veren bir firmaydı. 1992 yılında bir yeniliğe giderek cafe ve dondurma dükkanını bir arada bulunduran bir konsepte geçiş yaptı. Bu geçiş sürecini emin adımlarla ilerleten Mado’nun şuan Türkiye’de 200’den fazla hizmet noktası bulunuyor. İlk başlarda yalnızca Kahramanmaraş dondurması olarak hizmet veren Mado, daha sonrasında menü ve içeriğini daha da genişleterek tam donanımla bir cafe – restoran olarak hizmetlerini sürdürmüştür.

Günümüz şartları ele alındığında Cafe işletmeciliğinin oldukça karlı ve kazanç getirebilecek işler olduğunu biliyoruz. Mado’nun da Türkiye’nin bir çok ilinde bayilikler vererek yeni noktaları bünyesine katmak istediğini söyleyebiliriz. Ancak yatırım olarak geniş çaplı bir sektör olduğundan, Mado dondurma cafe açmak için gerekli olan yatırım bütçeleri 700.000 TL’ye kadar ulaşabiliyor. Bu durumu yazımızın ilerleyen bölümlerinde daha detaylı olarak ele alacağız. Peki Mado bayilik şartları nelerdir? Mado bayilik almak nasıl olur?

Mado Bayilik Şartları

Mado dondurma bayilik şartları, firma tarafından belirlenmiş olup, şartları yerine getiren uygun yatırımcılar tarafından rahatlıkla açılabiliyor. Mado cafe açmak için yeterli donanım ve yatırım bütçesine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız altta yer alan şartları yerine getirerek mado bayilik başvurusu yapabilirsiniz. Mado bayilik şartları şöyledir;

Mado Franchise Bedeli

  • En az 150 metrekare ve üzeri dükkan kullanım alanı,
  • Yaya trafiğinin yoğun olduğu caddeler ve AVM mağazaları olması,
  • Açık alan zorunluluğu, bahçe ve teras kullanım alanları,
  • Cafe sektöründe öncelikli tecrübe,
  • Yüksek bütçeli yatırımları kaldırabilme potansiyeli,
  • Yöneticilik kabiliyeti,
  • Yoğun çalışma temposuna ayak uydurmak,
  • 250.000 USD’ye varan yatırım maliyetlerini karşılamak.

Mado bayiliği almanın şartları arasında gösteriliyor. Bu şartları yerine getiren herkes, yatırım bütçesini karşılayarak bir Mado cafe açabiliyor. Yukarıda yer alan bayilik şartları, firma ile yapılacak görüşmeler neticesinde farklı şartlar da doğurabiliyor. Örneğin firma ile görüşerek yer seçimi konusunda destek isteyebilir, lokasyon belirlemek için de yine firma yetkililerinden destek alabilirsiniz. Mado franchising ücreti ne kadardır?

Mado Franchising Ücreti ve Franchise Bedeli

Mado, konsept olarak detaylı bir cafe işletmesi olduğundan, yatırım maliyetleri de yüksek olabiliyor. Gerek mağaza büyüklüğü, gerek çalıştırılacak personel sayısı, gerekse de menüdeki çeşitlilik hem yatırım maliyetlerini, hem de yatırım sonrası karşınıza çıkabilecek finansal durumları doğrudan etkiliyor. İlk yatırım bedeli olarak firmanın belirttiği tutar 250.000 USD olsa da, mağazanın dekorasyon ve konseptine göre bu tutar değişiklik gösterebiliyor.

Genelde cafe bayiliklerinde franchise bedeli net rakam olmak yerine, mağaza metrekaresine göre hesaplandığından, dekorasyon maliyetleri ile beraber bu tutarın daha da yukarılara ulaşma ihtimali olduğunu söyleyebiliriz. Ancak 150 metrekarelik bir Mado cafe açmak için ortalama olarak 700.000 TL gibi bir yatırım bütçesine ihtiyacınız olduğunu belirtebiliriz.

Mado Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mado Franchising Şartları

Mado bayilik başvurusu yapabilmek için hem sitemiz altında yer alan yorum bölümüne iletişim bilgilerinizi bırakabilir, hem de altta yer alan iletişim bilgilerini kullanarak da firma yetkilileri ile doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Firma franchise verirken iletişim ve anlaşmaları doğrudan yapmayı tercih ettiğinden, iletişim bilgilerini kullanarak yetkililer ile doğrudan görüşmek daha sağlıklı olacaktır. Mado bayilik iletişim bilgileri nedir?

Mado Bayilik İletişim Bilgileri

Mado bayilik iletişim bilgilerini kullanarak firma ile iletişime geçebilir, yetkililer ile görüşme sağlayarak bayilik şartları konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Hem alacağınız randevu sayesinde de franchise görüşmelerine başlayabilir, firmadan bayilik aşamaları için tam destek alabilirsiniz. Aynı zamanda aklınıza takılan tüm soruları da yine altta yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Mado bayilik iletişim bilgileri şunlardır;

Mado Genel Merkez İletişim;

Adres: Gaziantep Karayolu Üzeri 5.km Erkenez Mevkii Kahramanmaraş – TR
Tel.: +90 344 236 06 11-12
Faks: +90 344 236 06 13
Mail: mado@mado.com.tr

Bir önceki yazımız olan Yemen Kahvesi Bayilik Şartları ve Bayilik Ücreti başlıklı makalemizde Cafe, Gıda ve Yemen Kahvesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.