Koton Bayilik Şartları ve Bayilik Ücreti 2019

1 2.291

Koton bayilik şartları 2019, koton bayilik ücreti, koton bayilik bedeli, koton isim hakkı bedeli, koton bayilik veriyor mu, koton bayilik franchise şartları nelerdir? Koton, ortalama 8.000 çalışanı ve toplamda 400’ün üzerindeki mağaza sayısı ile hem Türkiye hem de yurt dışında marka bilinirliği olarak başta gelen firmalardan birisidir. Koton, 1988 yıllarının başında Yılmaz Yılmaz ve Gülden Yılmaz çifti tarafından İstanbul’da kurulmuş, faaliyetlerine ufak bir terzi dükkanında başlamıştır. Kısa süre içerisinde ciddi bir girişimcilik örneği göstererek, asıl meslekleri subay ve öğretmen olan bu çift 1995 yılında kendi üretimlerini yapmaya başlayarak Koton markasını dünyaya tanıtmıştır. Peki koton bayilik veriyor mu? Koton bayilik şartları nedir? Koton marka bedeli nedir, hepsi yazımızın devamında!

Koton Bayilik Veriyor Mu?

Koton hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra, gelelim Koton bayilik veriyor mu hakkında bilgi vermeye. Firmamız, kısa süre içinde yüksek gelişim göstererek yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmış ve karlı bayilik seçenekleriyle de adından sıkça söz ettirmiştir. Kotonun bayilik verdiğini söylemek de mümkün. Ayrıca bayilik anlaşmaları sırasında bayiliğin her aşamasında yardımcı olduklarını ve destek sunduklarını da belirtmekte fayda var.

Ancak her firmada olduğu gibi Koton için de belirli bayilik anlaşmaları ve şartları mevcuttur. Koton firması ile çalışmaya başlamadan önce bayilik birimindeki çalışanlar maliyet hesaplaması, fizibilite ve yer seçimi konusunda destek sağlayacaktır. Peki Koton bayilik şartları nelerdir? Koton bayilik bedeli hakkında bilgiler yazımızın devamında.

Koton Bayilik Şartları 2019

Koton bayilik şartları, firmanın belirlemiş olduğu kriterler üzerinden ilerlemektedir. Yatırım öncesinde yapılacak olan maliyet fizibiliteleri sonrasında franchise ve franchise master adı altında iki farklı bayilik seçeneğinden birisi belirlenecek ve bu şekilde ilerleme gösterilecektir. Koton bayilik şartları ve yatırım öncesindeki destek konuları şunlardır;

 • Zaman, yatırım maliyeti ve yer seçimi hakkında fizibilite,
 • Mağazada çalışacak personellerin seçimi,
 • Mağazayı işletebilmek için işletmeci ve personel eğitimleri,
 • Marka sistemi, işletme sistemi kurulumu ve gerekli eğitimleri,
 • Mağaza dekorasyon ve iç planlamasının yapılması ve uygulanması.

Yukarıdaki adımlar, yatırım öncesi belirlenecek ve izlenecek yöntemlerdir. Bu aşamalara geçebilmek için önce anlaşma yapmak ve sözleşmeyi imzalamak durumunda olduğunuzu hatırlatmakta fayda var. Koton bayiliği aldıktan hemen sonra bu işlemler sırasıyla gerçekleşir ve bayiliğin faaliyete geçmesi için gerekli aksiyonlar alınır.

Tüm bunların yanı sıra, seçeceğiniz mağazanın da belirli kriterlere uyum sağlaması gerekiyor.

Belirlenen Koton Mağazası Standartları;

 • Koton bayisi açılacak olan dükkan, AVM’lerin alışveriş katlarında veya bulunduğunuz şehrin alışveriş caddeleri olarak tanımlanan yaya trafiğinin bol olduğu ana caddelerden seçilmelidir.
 • Minimum 1500 m2 ve üzerinde kullanım alanı bulunması ve bu mağazayı yönetebilmek için yeterli gelecek bir depo alanının bulunması gerekmektedir.
 • En az 3 metrelik bir tavan yüksekliği ve Koton kurumsal kimliğine uygun kalitede olmalıdır.

Bayilik alacak yatırımcı için belirlenen kriterler;

 • Daha önce aynı sektörde tecrübesi ve işletmecilik kabiliyeti olması,
 • Kurumsal yönetim zihniyetini benimseyen, ekip ve lider ruhu taşıyan birey olması.
 • Yatırımlar karşısında güçlü bir finansal yapıya sahip olması.

Yukarıdaki kriterlerin tümünü karşıladığınızı düşünüyorsanız Koton bayilik yetkilileri ile hemen iletişime geçebilir ve işlemlerin başlaması için gereken bilgiyi alabilirsiniz. Ayrıca koton resmi internet sitesi üzerinden ürün gruplarını da inceleyebilirsiniz. Şimdi gelelim bu yatırımın maliyetlerine. Koton bayilik ücreti ne kadardır? Koton bayilik bedeli ve koton isim hakkı bedeli hakkında bilgiler yazımızın devamında.

Koton Bayilik Ücreti ve İsim Hakkı Bedeli Ne Kadardır?

koton bayilik şartları

Koton bayilik şartları hakkında bilgi verdikten sonra, sıra bu yatırımın ne kadar bir maliyetle gerçekleştiğini anlatmaya geldi. Eğer koton bayisi olmak istiyorsanız ciddi bir finansal gücü elinizde bulundurmanız gerektiğini belirtmekte fayda var. Özellikle 1500 m2 bir mağazanın sadece dekorasyonu için bile yüksek meblağların sizi beklediğini söyleyebiliriz. Koton bayilik ücretleri ve isim hakkı bedeli ise şu şekilde;

 • Türkiye içi mağaza dekorasyonu için m2 başı ücret: 650 $
 • Yurt dışı mağaza dekorasyonu için m2 başı ücret: 800 $
 • Dekorasyon tutarı dışında kalan mağaza için askılıklar, vitrin mankenleri, standlar ve ürün sergi alanları belirlenen dekorasyon maliyetlerinin içinde değildir.
 • Katılım payı, açacağınız bayinin lokasyonu ve aylık hacmine göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple net bir rakam telaffuz etmek mümkün değil.

Yukarıda verilen bilgiler ışığında, bayilik şartlarını da göz önünde bulundurursak 1500 m2’lik bir Koton mağazasının sadece dekorasyon maliyeti 975.000 $ olacaktır. AVM ve cadde mağazalar arasında değişiklik olabileceği de göz önünde bulundurulursa ciddi bir yatırım maliyeti isteyen bir bayilik modelidir.

Koton Bayilik İletişim Bilgileri

koton bayilik şartları

Koton bayilik ve diğer işlemleriniz için iletişime geçmeniz gerekirse iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir. Aynı zamanda resmi internet sitesi üzerindeki iletişim formunu doldurarak da koton ile iletişime geçebilir ve mail üzerinden yazışabilirsiniz.

Koton Genel Merkez Adresi

Ayazağa Mah. Ayazağa Yolu Çelik İş Merkezi No:3 Sarıyer İstanbul / TEL: 0090 212 331 33 00

Bir önceki yazımız olan Vodafone Bayilik Şartları ve Bedeli 2019 başlıklı makalemizde Telekomünikasyon, Vodafone ve Vodafone Bayilik hakkında bilgiler verilmektedir.


1 yorum
 1. Sefa Yasaturk diyor ki

  Selamlar,

  Ben Avusturya Linzden Sefa Yasatürk, 1991 den beri Avusturyada yasiyorum ve burada uzun yillardir Galericilik ve Restaurantcilik yapiyorum.

  Kisaca niyetim Avusturyada Sizin gibi bir önemsedegim ve begendigim bir Markanin ilk Magazasini acarak kisa sürede bunun devamini getirmek buranin cesitli Alisveris Merkezleri ve frekansi cok olan Carsi merkezlerinde bircok Koton magaza Agi olusturmak. Finansal cok büyük olmasada Real bir bütce saglayabilirim. Etkin ve genis capli isadamlarimdan olusan bir cevreye sahibim buda yapacagim isi cevremdeki is insalarina vermis oldugum güvene dayanarak cok daha büyük bütcelerle is ortakligi kurabilmem anlamina geliyor!

  Su an Türk genclerin cogunlukta oldugu bir AVM de güzel bir magaza firsati yakaladim ve bunu en iyi Sekilde degerlendirmek niyetindeyim, sizinle iletisime gecmeyi cok isterdim, Tel numaram 00436603515411.

  Iyi calismalar,

  Sefa Yasatürk

Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.