İddaa Bayilik Şartları ve Bayilik Ücreti

0 2.871

İddaa bayilik şartları, iddaa bayiliği almak, iddaa makinesi bayiliği almak hakkında bilgiler. İddaa bayiliği, son dönemlerin en pöpüler ve kazançlı işleri arasında gösterilmektedir. Özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde bayilikler açarak kazancınızı daha da artırabiliyorsunuz. Hemen hemen her işte olduğu gibi, iddaa bayiliği almak konusunda da aynı koşullar geçerlidir. Şans oyunları olarak bakıldığında ise en çok oynanan, bir çok kişi tarafından tercih edilen bahis oyunlarından birisidir. İddaa resmi bir kuruluş olup, oynanması ve oynatılması usul ve esaslar dahilinde tamamen yasal kabul edilmektedir. Peki iddaa makinesi bayiliği nasıl alınır? İddaa bayilik veriyor mu?

İddaa Bayilik Veriyor Mu?

İddaa bayiliği almak kar getirileri sebebiyle birçok girişimci ve yatırımcı tarafından tercih edilmektedir. Son yıllarda artan şans oyunları merakı sebebiyle her geçen gün iddaa bayileri çoğalmaya başlamıştır. İddaa oyunları, iddaa bayilik makinesi ile belirli bir ücret karşılığında yatırılması ile oynanmaktadır. Maçların oranı doğrultusunda ödenen tutarların katlarını kazanabileceği bir sistem ile yaygınlaşan iddaa bayileri, işletmecilerine ciddi kar kazandırmaktadır. İddaa bayisi olabilmek için Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın usul ve esasları dahilinde belirlemiş olduğu il ve ilçelere yatırılan teminat ardından ihtiyaçlara göre çekiliş yapılarak bayi verilmektedir.

Sizler de iddaa makinesi bayiliği alarak, kazancınızı arttırabilir, hali hazırda işletmelerinize karlılık ekleyebilirsiniz. İddaa makinesini marketlerinize ilave ederek ekstra kazanç elde edebilir, yeriniz müsait ise bu tarz şans oyunlarını tercih edebilirsiniz. En çok oynanan oyunlardan birisi olan iddaa bayilik şartları 2019 ise şöyledir;

İddaa Bayilik Şartları 2019

İddaa bayiliğini almanın şartları Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın usul ve esasları dahilinde belirlenmiştir. Bazı kriterler ve bu kriterlerin yerine getirilmesi sonucunda iddaa bayiliği alabiliyorsunuz. Aynı zamanda bayilik alacak kişilerin de tamamlaması gereken bazı evraklar olduğu gibi, bazı kriterler de vardır. Bu usul ve esaslar ise:

 • Türk vatandaşı olmak birinci şart olmaktadır.
 • Kişinin fiili ehliyete sahip olması gerekir.
 • 26.04.2004 tarihli olan 5237 sayılı olan Türk Ceza Kanunu kapsamında 53. Maddeye göre belirtilen sürelerin geçmiş olmasına rağmen kasten işlenmiş bir suç sebebiyle bir ya da daha fazla süreyle hapis cezası olmaması gerekmektedir.
 • Bunun yanı sıra gene aynı kanuna göre cezanın affedilmiş olmasına rağmen güvenliğe karşı suçlar, anasayal düzene ya da düzenin işleyişine karşı suçların işlenmemiş olması gerekmektedir.
 • Kişinin casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, devlet sırlarına karşı suçlar, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma ya da kaçakçılık suçları olmaması gerekmektedir.
 • Akıl hastalıkları sebebi ile özürlü bulunmamak gerekmektedir.
 • Vesayet ya da hacir altında alınmamış olmak gerekmektedir.
 • Vergi dairesine kayıtlı olmak gerekmektedir.
 • Sabit bir ikametgahın olması gerekmektedir.
 • Sabit bir bayiye ait olan en az birer adet sabit telefon numarası olması gerekmektedir.
 • Elektronik posta adresi kullanmak gerekmektedir.
 • Kendisine, eşine ya da birinci derece hısımlara bayilik verilmiş ise bu bayiliklerin teşkilat tarafından iptal edilmemiş olması gerekmektedir.

İddaa Bayilik Ücreti

iddaa bayiliği alma başvurusu

İddaa bayiliğini almanın ücreti ise Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın usul ve esaslar dahilinde belirlenmiştir. Tutarlar tamamen resmi tutarlar olup, değişiklik olması durumunda yazımız tekrar güncellenmektedir. Güncel rakamlar üzerinden bakılarak, güncel döviz kurunu baz almanız gerekmektedir. Buna göre:

 • 250,00 TL  başvuru bedeli talep edilmektedir,
 • 13.000 $ teminat mektubu talep edilmektedir,
 • 3,300 $ terminal teminatı talep edilmektedir.

Bu tutarlar belirli sürelerde güncellenmektedir. Bundan dolayı fiyatlar artabilir ya da azalabilir. Bahsi geçen ödemelerin yanı sıra dükkan kirası ve iş yeri açma ücretleri de bayilik açan kişinin karşılaması gereken ücretler arasındadır.

İddaa Bayilik Alma Başvurusu Nasıl Yapılır?

İddaa bayiliği başvurusu yapmak için tüzel kişiler ve gerçek kişiler başvuru yaptıktan sonra kura ile aralarından seçilmektedir. Belirli dönemler arasında yapılan kuralar, başvurular arasından değerlendirilmektedir. Başvuru aşamaları ve başvuru kriterlerini yerine getirenler arasından seçilerek yapılmaktadır. Spor Toto üzerinden yapılan iddaa başvuruları Tüzel kişiler için gerekli olan şartlar ise:

 • 26.06.1956 tarihli olan ve 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu hükümleri kapsamına göre kurulmuş olması ve ticaret sicil kaydına işlenmiş olması gerekmektedir.
 • 09/ 06/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu kapsamında hazırlanmış olan ve buna göre müflis olmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra konkordato ilan etmemiş olması veya hakkında iflasın ertelenmesi kararı verilmemiş olması aranan şartlar arasındadır.
 • Tüzel kişilerin vergi dairesine kayıtlı olması gerekmektedir.
 • Sabit bayilik faaliyetini yürütmeye yetkili olan bir çalışanın olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra her türlü yasal sorumluluğu ve ücreti bayiye ait olmak üzere en az bir çalışanı olması gerekmektedir.
 • Sabit bayiye ait en az birer adet sabit telefon numarası olması gerekmektedir. Bunun dışında GSM telefon numarası, elektronik posta adresi bulunması da gerekmektedir.  Temsile yetkili personelinin bu maddenin (a) bendinin üç numaralı alt bendinde belirtilen suçlardan mahkum olmaması gerekmektedir. Özellikle hırsızlık ya da dolandırıcılık suçlarından hüküm almamış olması gerekmektedir.

**Bayilik Başvuru Formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekmektedir.

İddaa Bayilik İletişim Bilgileri

İddaa bayilik iletişim bilgileri ve iddaa bayilik başvurusu iletişim adresleri, Spor Toto Başkanlığı üzerinden yapılmaktadır. Spor Toto resmi internet sitesini ziyaret ederek bayilik hakkında bilgi alabilir, site üzerinde yer alan iletişim formlarını kullanabilir ve direkt telefon yoluyla da iletişim kurabilirsiniz. Spor toto resmi internet sitesi ise Sportoto.gov.tr olup, haricindeki internet sitelerine güvenmemelisiniz. İddaa bayilik iletişim bilgileri ise şöyledir;

Adres: Büyük Esat Mahallesi Koza Sokak No: 34 Çankaya,Ankara

Email: stoto@sportoto.gov.tr

Telefon: +90 312 408 20 00

Faks: +90 312 408 20 29

Spor Toto Oyunları Danışma Hattı: 0850 220 86 06

İddaa Bayilik Konseptleri

İddaa bayiliğinin konseptleri standart olmaktadır. Türkiye’de 6000 üzerinde iddaa bayisi bulunmaktadır. İdda internet bayiliği alınacaksa bu noktada Spor Toto ile iletişime geçmek gerekmektedir. İdda bayiliğinin verilmesi oldukça zordur. Bundan dolayı da Spor Toto oldukça titiz bir seçim yapmaktadır. Özellikle spor bilgisini ve tecrübesini paraya dönüştüren iddaa için bayilik açmak isteyen kişilerin bu konuda tüm belgeleri ve talep edilen kriterleri karşılaması gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Köfteci Ramiz Bayilik Şartları ve Bayilik Ücreti başlıklı makalemizde Gıda, Köfteci Ramiz ve Köfteci Ramiz Bayilik hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.