Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

10 501

Gizli müşteri olarak para kazanmak, Gizli müşteri olma yolları, Gizli müşteriler ne kadar kazanır? Günümüzde, büyük firmalar hizmet sektöründe verdikleri hizmeti daha da geliştirebilmek adına çeşitli yöntemlere başvurmakta. Bunlardan birisi de Gizli Müşteri olarak bilinmektedir. Firmanın anlaşma yaptığı bir kişi, adeta bir müşteri gibi mağazaları ziyaret eder ve firma yetkililerinin sormasını talep ettiği soruları sorarak mağaza çalışanlarının müşteri ile olan ilgi ve alakasını test eder. Bu sayede mağazalara puan verilir ve bu puan doğrultusunda geliştirilmesi gerekilen yollar öğrenilir. Sizler de firmalarla anlaşma yaparak gizli müşteri olabilir, bu işten para kazanabilirsiniz. Gizli müşteri olmak;

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak Nasıl Olur?

Özellikle büyük şehirlerde ve şehir merkezlerinde yaşıyorsanız ve size ek gelir sağlayabilecek keyifli bir iş arıyorsanız bu konu tam size göre demektir. Hem gezecek, hem de para kazanacaksınız. İşin temelini de gezmek, görmek ve araştırmak oluşturduğu için iş süresince gerçekten keyif alacağınızı söyleyebiliriz. Firmanın taleplerini yerine getirerek mağaza mağaza gezecek, bazı sorular yöneltecek ve gizli kameranız ile bunları kayıt altına alacaksınız.

Bu iş daha çok tam zamanlı yapılmakta olup, tam zamanlı olarak yapıldığında daha kazançlı hale gelmektedir. Gizli müşterilere aracı olan firmalar ile görüşerek dilerseniz tam zamanlı, dilerseniz de yarı zamanlı olarak işe başlayabilirsiniz. Boş vakitlerinizde firmanın yönlendirdiği mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Eğer tamamen işiniz bu olsun istiyorsanız da gün içinde birden çok firma için mağaza gezerek para kazanabilirsiniz.

Gizli Müşteri Nedir?

Günümüzde ‘kurumsallaşma’ ve ‘marka kimliği’ şirketler içerisinde çok ciddi çalışmalara dayanmaktadır. Firmalar zaman ve emek harcayarak geldikleri noktayı korumak ve daha ileriye taşımak için uğraşırlar. Çoğu zaman çok iyi bildiğiniz bir marka ile etkileşime geçtiğinizde, personel, hizmet veya ürün kaynaklı hayal kırıklığı yaşadığınız olmuştur. Bu gibi durumlar firmanın müşteri kaybetmesine sebep olur.

Kulaktan kulağa yayılan kötü deneyimler, firmaların itibarını düşürür. İnternet çağında bu lekeler çok daha geniş kitlelere ulaşır. İşte bu gibi problemlerin önüne geçmek, eksiklikleri gidermek, yanlış yapılan işleri tespit etmek gibi amaçlarla ‘gizli müşteri’ sistemi kurulmuştur. Çoğunlukla zincir mağaza, lokanta, restoran ve bankalar gibi muhtelif yerlerde şubeleri olan büyük şirketler, bu şubelerinin denetlenmesi, gözlemlerin bildirilmesi için ajanstan yardım ister.

Gizli Müşteri Olmak

gizli müşteri olarak para kazanmak

En önemlisi çok iyi bir gözlemci olmanız gerekir. Her detaya dikkat edebilecek kadar odaklanmalısınız. Titiz bir çalışma ister. 18 yaş üstü herkes bu işi yapabilir. Temeli tamamen gezmeye ve gözlemciliğe dayalı olan bu iş, gün içerisinde rahatlıkla yapılabilecek işlerden birisi olarak gösterilmektedir. Sizde gizli müşteri olmak istiyorsanız firmalara başvuru yapabilir, ekstra para kazanabilirsiniz.

Gizli Müşteri Olmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Genellikle anket veya piyasa araştırması yapan ajanslar bünyesinde oluşturulan bu sistemi nadiren firmalar iç departmanlarında da uygular. Sürekli iş alabilmek için internet üzerinde gizli müşteri arayan ajansların ilanlarını arayın. Bölgenize göre ihtiyaç halinde ajans yetkilisi sizi arayacak ve bilgi verecek. Telefon ile gereken eğitim verilecek. E-postanıza gönderilen özel formları doldurmanız istenecek. Formların içeriği çok geniş kapsamlıdır.

**Aynı zamanda yazının altında yer alan yorum bölümünü kullanarak da bilgilerinizi bırakabilir, vereceğiniz bilgiler üzerinden firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Örneğin bir banka şubesini denetleyeceksiniz; sorular daha banka girişindeki gözlemlerinizle başlar. Fiziksel eksiklikler var mı? Sizden özel bir işlem yapmanızı isterler. Numaratör çalışıyor muydu, iklimlendirme, ışıklandırma, gürültü düzeyi, afiş ve panoların durumu, bankoların düzeni nasıl, ne kadar sıra beklediniz, işlem kaç dakika sürdü, banko görevlisi nasıl davrandı, kampanyalar hakkında güncel bilgileri verdi mi gibi birçok soruyu önceden okuyup genel hatlarıyla anlamalısınız. Personele fark ettirmeden notlarınızı almalısınız. İstenen soruları cevapladığınızda ayrılır, belirlenen yöntemle ajansa ulaştırırsınız.

Gizli Müşteri Ücretleri 2019

Gizli müşteri ücretleri ve gizli müşterilerin ne kadar kazandığı konusunda yer alan bilgiler çeşitlidir. Gün içinde gezebileceğiniz yer sayısı, gideceğiniz yerlerde yapacaklarınız ücretlere etki edebilecek durumlardan gösterilir. Tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak çalışıyor olmanız, aylık ücretli personel oluşunuz da ücretinize etki edecek etmenlerdendir. Gizli müşteri olmak istiyorum diyorsanız, altta yer alan yorum bölümüne bilgilerinizi bırakarak firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Rent a Car Açmak, Rent a Car Açma Maliyeti başlıklı makalemizde Rent a Car, Rent a Car Açma Maliyeti ve Rent a Car Açmak hakkında bilgiler verilmektedir.


10 Yorumlar
 1. ilker diyor ki

  İstanbul Avcılar da ikamet ediyorum. Lisans mezunuyum 34 yaşındayım ve gizli müşteri olmak istiyorum.

  1. Ufuk ersan diyor ki

   Aydında ikametgah ediyorum gizli müşteri olmak istiyorum

 2. Kadir diyor ki

  Eskişehir’liyim. Lise mezunuyum. 38 yaşındayım. Gizli Müşteri İşi İle ilgileniyorum.

 3. FURKAN diyor ki

  İstanbuldayım. eczacıyım 31 yaşındayım ; eğlenceli ve değişik olabilir, gizli müşteri olmak isterim.

 4. Murat diyor ki

  Gaziantep’teyim, 35 yaşındayım. Tam zamanlı olarak gizli müşteri olmak istiyorum.

  1. Yüksel diyor ki

   İzmir’deyim, gizli müşteri olmak istiyorum.

 5. Selçuk Mollamehmetoğlu diyor ki

  Ben tam olarak bir sorunlu müşteriyim. Yıllarca Migros gibi büyük marketlerde reyon, kasap ve çeşitli departmanlarda çalıştım. Konuya oldukça hakimim, tam aradığınız kişi benim diyebilirim.

 6. Sultan Ulutaş diyor ki

  İzmir içinde gizli müşteri olabilirim.

 7. Sultan Ulutaş diyor ki

  İzmir’de gizli müşteri olarak çalışmak istiyorum.

 8. Ramazan KOÇAKER diyor ki

  Merhabalar,
  Bodrum, MUĞLA’da yaşıyorum. 32 yaşındayım. İyi bir şirkette idari işler uzmanı olarak çalışıyorum. Gizli müşteri olarak ek kazanç elde etmek istiyorum.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.