Evde Takı Yaparak Para Kazanmak

Evde takı yaparak para kazanma, evde takı yapımı ile para kazanmak, evde takı yapım işi ile para kazanmak hakkında bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Evde, oturduğunuz yerden, daha çok bir hobi icra eder gibi para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Son dönemlerde hem moda, hem de hobi anlamında oldukça ciddi bir yere sahip olan takılar, ev hanımlarına da evde kazanç elde edebileceği bir kapı haline gelmiş durumda. Hem yaptığınız işten keyif alarak, hem de boş vakitlerinizi güzel değerlendirerek para kazanmak istiyorsanız, evde takı yapım işi ile gelir elde etmek mümkün. Aynı zamanda trend ürünleri takip ederek de, takı işinden çok daha fazla kazanabilmek sizin elinizde. Peki takı yaparak para kazanmak nasıl olur? Takı yapım işinden ne kadar kazanabilirim?

Evde Takı Yapmak Nasıl Olur?

Eğer siz de evde oturduğunuz yerden gelir elde etmek ve bunu eğlenceli bir hale getirmek istiyorsanız, evde takı yapmak en mantıklı işlerden birisidir. Daha çok ürünlerinizi kendiniz yapıp kendiniz satmak ve firmalar için takı yapıp satmak olarak ikiye ayrılan takı yapım işi, gelir dengesine bakıldığı zaman evde yapabileceğiniz işlerden en kazançlı olanlarından birisidir. Yapımı oldukça basit, İnternet üzerinde de bir çok videolu içerik sayesinde hızlıca öğrenebileceğiniz bir iştir.

Aynı zamanda evde yapabileceğiniz bir çok takı modeli de bulunmaktadır. Toka, küpe, kolye, bileklik ve saat kayışı gibi bir çok ürünü, tedarik edeceğiniz malzemeler sayesinde geliştirebilir, birbirinden farklı ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Genellikle misina tarzında lastikli ipler üzerine dizilerek veya örme stili ile yapımı tercih edilen ürünler olarak da karşımıza çıkabilirler. Evde takı yapım işi hakkında model fikirleri alabilmek için yazımızın son bölümünde yer alan video kaynağını izleyebilir, birbirinden güzel takı fikirleri edinebilirsiniz.

Takı Yaparak Para Kazanmak Nasıl Olur?

Takı yaparak para kazanmanın ve satış yapmanın bir çok yolu vardır. Öncelikle takı satışı yaparak para kazanma için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini tamamen kavramış olmalısınız. Firmalar tarafından verilen takı yapım işlerini değerlendirebilir, firmalar için takı üretimi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra da tüm malzemelerinizi kendiniz temin ederek, yaptığınız ürünleri kendi internet siteniz üzerinden satışını yapabilirsiniz. Aynı zamanda sadece site üzerinden değil, firmalar ile iletişim kurarak ürünlerinizi satması için onlarla anlaşma da yapabilirsiniz.

takı yapımı ile para kazanma

N11, GittiGidiyor, HepsiBurada gibi büyük alışveriş sitelerinde profil oluşturup, üretmiş olduğunuz takıların satışını bu sayfalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. N11 mağaza açma isimli yazımızı da okuyarak daha detaylı bilgi alabilir, mağaza açmanın püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca N11 gibi siteler üzerinden toptan satış yaparak, bir toptancı görevi de görebilirsiniz. Fiyatlarınızı uygun tutarak daha fazla satış yapabilir, ürünlerinizi daha çok alıcıya ulaştırabilirsiniz.

Takı Satışı Yapanlar İletişim Bilgileri

Takı satışı yapanlar ile iletişime geçebilir, büyük firmalar ile görüşmeler yaparak da üretmiş olduğunuz ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, takı satışı yapan bir işletmenin yetkilisi ile görüşerek ürünlerinizi toptan satabilir, mağazasında sergilemesine vesile olabilirsiniz. Öte yandan yaptığınız anlaşmalarda, daha sonra satışa sunulması için siparişler de alabilirsiniz. Eğer yaptığınız ürünler hızlı satılırsa, devamında aynı ürünlerden üretebileceğiniz konusunda taahhüt vermeniz durumunda firmanın anlaşmayı kabul etmesi daha kesin hale gelir ve sorunsuz bir şekilde anlaşma sağlanır. Bu gibi firmalara internet sitelerine ilan oluşturarak ulaşabilirsiniz.

Takı Nasıl Yapılır?

Takı yaparak para kazanmak konusunda kararınızı verdiyseniz, öncelikle ekipman edinmelisiniz. Takı satışı yaparken en çok tutulan ürünleri tercih etmeli, üretim sırasında daha çok bunları tercih etmelisiniz. Ayrıca ürünlerinizi daha çok toptan almalı, toptan alarak ürün maliyetini daha da azaltmalısınız. Bu şekilde yaparak da satış sırasında o üründen daha çok kar edecek, kazancınızı ikiye katlamak da mümkün olacaktır. Takı yaparken ihtiyaç duyacağınız malzemeler ise şunlardır;

 • Boncuk
 • Zincir
 • Püskül
 • Misina, Lastik
 • Kolye
 • Kolye Ucu
 • Küpe Arkalığı
 • Yapıştırıcı
 • Kurdela
 • Bileklik Arası
 • Küpe Kancası
 • Keski
 • Pense

Takı yapımı konusunda herhangi bir fikriniz yoksa, altta yer alan videoyu izleyerek takı yapımı nasıl olur hakkında bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda birbirinden güzel takı modellerine de göz atarak fikir edinebilir, modelleri uygulayabilirsiniz. Takı yapımı fikirleri, birbirinden güzel takı fikirleri bu videolarda;Bir önceki yazımız olan YouTube Kanal Fikirleri En İyi İçerik Listesi başlıklı makalemizde YouTube Kanal Fikirleri, YouTube Kanal Video Fikirleri ve YouTube Video Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.