Evde Şal Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

0 169

Evde şal paketleme işi yaparak para kazanma, evde şal paketlemek, evde şal paketleyerek para kazanma yöntemleri. Ev hanımları, son zamanlarda evde paketleme işlerine ilgi göstererek ek kazanç elde etme yöntemlerini deneyebiliyor. Hızlı ve kolay yoldan para kazanma yöntemlerinden birisi olan evde paketleme işleri, hemen hemen herkes tarafından tercih edilebiliyor. Ancak bu işlere başlayabilmek için, öncelikle bu gibi işler veren firmalara ulaşım sağlamanız gerekiyor. Son dönemlerin de en popüler hale gelen işlerinden birisi olan evde şal paketleme işi, yük bakımından da kolay ve hafif olduğu için kadınlar tarafından daha çok tercih edilmiştir. Peki evde şal paketleyerek ne kadar kazanırım? Evde şal paketlemek işi veren firmalar hangileridir?

Evde Şal Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde şal paketleyerek para kazanmanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Dilerseniz evde kendiniz şal satın alarak paketleme işi yapabilir, daha sonra da paketlenen şalları firmalara satabilirsiniz. Ancak bu iş için mevcutta bir sermaye ihtiyacınız da ortaya çıkacağından, daha çok firmalardan yalnızca paketleme işi teslim almak daha mantıklı olacaktır. Firmalar paketleme sırasında ihtiyaç duyacağınız tüm ekipmanları sizlere sunduğundan, herhangi bir sermaye gereksinimi duymadan paketleme işine başlayabilirsiniz.

Paketleme işi sırasında elbette çeşitli ekipman ihtiyaçlarınız da olacağından, bunları firmanın temin etmesi ve sizin yalnızca paketleme işi yapmanız daha kazançlı bir hale gelecektir. Firmalar, tarafınıza şalları çuvalla iletip, bunları öncelikle ayırmanızı isteyecektir. Tarafınıza ulaştırılan şal modellerine göre, renklerine ve boyutlarına göre ayrılarak belirlenen adet doğrultusunda karton kutu veya poşetlere koyulacaktır. Yük olarak hafif olsa da, katlama gibi işlemlerden geçirileceği için vakit olarak biraz uzun süreceği de söylenebilir. Şal paketleme işi sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz ürünler ise şöyledir;

  • Koli, koli bandı,
  • Paketleme ürünleri,
  • Kurdele veya ip,
  • Gerekli yapıştırıcılar.

Evde Şal Paketleyerek Ne Kadar Kazanırım?

Evde şal paketleme işi yaparak ne kadar kazanırım diyorsanız, bu konu hakkında çeşitli kazanç modelleri mevcuttur. Şal paketleme işi, işi veren firma tarafından çeşitli varyasyonlar içerebilir. Bazı firmalar şalları model model gönderip, ütülenerek paketlenmesini talep edebilir. Bazı firmalar ise şalları çuvallar halinde göndererek, yalnızca modellerine ayırıp paketlemenizi de talep edebilir. Bu sebeple de iş durumunun zorluğuna göre ödenecek ücret değişebilir.

Firmalar genelde paketleme işini toplu olarak verdiğinden, yapabileceğiniz işlere göre de elde edeceğiniz kazanç aynı doğrultuda artış gösterecektir. Firmalar, tarafınıza ulaştırdığı ürünlerin paketlenmesini genelde haftalık olarak talep eder ve ödemeleri de haftalık olarak yaparlar. Paketlediğiniz ürünleri teslim ettiğiniz sırada ödemenizi de alabilirsiniz. Ödemeler genellikle haftalık 400 ile 500 TL arasında değişim göstermektedir. Bu işin içine ütüleme de girdiğinde kazancınız çok daha fazla artış gösterecektir.

Evde Şal Paketleme İşi Başvurusu

Evde şal paketleme işi başvurusu yapabilmek için öncelikle evde şal paketleme işi veren firmalar hakkında bilgi edinmelisiniz. Yakın çevrenizde bu tarz işler veren firmalara ulaşım sağlayabilir, firmalar ile doğrudan iletişim kurabilirsiniz. İnternet siteleri üzerinden de bu gibi ilanlara ulaşabilir, formlar doldurabilirsiniz. Bu yazının altında yer alan yorum bölümünü de kullanarak bilgilerinizi bırakabilir, şal paketleme işi veren firmalar ile doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Sakız Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde Evde Paketleme Başvurusu, Evde Sakız Paketleme ve Sakız Paketleme İşi hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.