Evde Sakız Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

7 250

Evde sakız paketleme, evde sakız paketleyerek para kazanma, evden sakız sarma işi yaparak para kazanmak nasıl olur? Ekonomik zorluklar, iş bulma zorlukları ve çalışma şartlarının uyum sağlamaması sonucunda evde oturan kadınlar, evde oturdukları yerden para kazanma yöntemlerine başvurabiliyor. Bu gibi işlerde de en başı çeken yöntemler, evde paketleme işleri yaparak para kazanmak olarak gösteriliyor. Son dönemlerin de popüler hale gelen paketleme işlerinden birisi olan sakız paketleme işi, aylık ciddi rakamlar kazanabileceğiniz işler arasında gösteriliyor. Daha çok panayırlarda, pazar yerlerinde ve etkinlik alanlarında satışı yapılan hazır paketlenmiş damla sakızları, paketlenmesi için bazı işlemlerden geçiriliyor. Gıda maddesi olduğundan da en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi hijyen olarak gösteriliyor. Peki evde sakız paketleme işi yaparak nasıl para kazanırım, ne kadar kazanırım?

Evde Sakız Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Yazımızın ilk bölümlerinde bahsettiğimiz açık satışı yapılan sakızlar, hijyen açısından halk tarafından çok fazla tercih edilen ürünlerden değildir. Bu sebeple bu gibi sakızların paketleme işlerini almanız diğerlerine nazaran daha zor olacaktır. Hali hazırda sakız üretimi yapan büyük firmalardan olan Kent, Falım, Vivident, First gibi büyük markalar, hazır paketlenmiş sakızlarının koli haline getirilmesi için evlere paketleme işi verebiliyor. Hemen hemen herkes tarafından bilinen bu markalara ulaşım sağlayarak paketleme işi teslim alabiliyorsunuz.

Paketleme işi sırasında tüm ekipmanlar tarafınıza hazır olarak teslim edildiğinden, herhangi bir sermaye ihtiyacı olmadan da hemen işe başlayabiliyorsunuz. Bu sayede yapacağınız paketleme işlemi, koli, koli bandı, eldiven gibi tüm işlemlerde işinize yarayacak ürünlere de sahip olmuş oluyorsunuz. Firmanın tarafınıza ileteceği adetler doğrultusunda ürünleri paketleyerek koliler haline getirmelisiniz. Bu işlemler sırasında kullanmanız gereken ürünler ise şöyle;

evde sakız paketleyerek para kazanma

 • Plastik doktor eldiveni, hışır eldiven,
 • Paketleme işi yapıştırıcı, koli bandı, firma logolu bantlar,
 • Hizalamak için ahşap veya karton araçlar,
 • Tatlı sakız ambalajları ve paketleri.

Bu gibi ekipmanların tamamı firma tarafından karşılanmaktadır.

Sakız Paketleyerek Ne Kadar Kazanırım?

Sakız paketleme işi ne kadar kazandırır diyorsanız, bu konu hakkında çeşitli rakamlar mevcuttur. Paketleme işlerinde, ne kadar çok paketleme yaparsanız o kadar çok para kazanabilirsiniz. Firma sizlerle yaptığı görüşmeler sırasında haftalık ve aylık olarak paketleyeceğiniz ürün adedi konusunda anlaşmalar yaparak, bu rakamlar üzerinden bir rakam belirlemektedir. Siz boş vaktinizi de göz önünde bulundurarak, yapabileceğiniz maksimum ürün adedini söyleyerek daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. İlk iş teslimatında az ürün talep ederek ne kadar sürede paketleme yapabildiğinizi görmeli ve ilk işinizde mahcup duruma düşmemelisiniz.

Sakız paketleme işinde firmalar paketlenecek ürünler için çeşitli rakamlar telaffuz etmektedir. Bazı firmalar 10’lu bir paket için 1 TL ödeme yaparken, bazıları daha az ödeme yapmaktadır. Bu tamamen aranızdaki anlaşmaya bağlıdır. Ancak 1 TL veren firmaları göz önünde bulundurursak, günlük olarak minimum 50 ile 100 TL arasında kazanç elde etmeniz mümkün olabilir. Haftalık 700 TL kazanç elde ederek ciddi ücretler kazanabilirsiniz.

Evde Sakız Paketleme İşi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evde sakız paketleme başvurusu yapabilmek için İnternet sitelerinden, gazetelerden ve işkur müdürlüklerinden yardım alabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan başvurular daha hızlı sonuç vereceği için, online yöntemleri tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Aynı zamanda altta yer alan yorum bölümünden bilgilerinizi bırakarak firmaların sizlere ulaşmasını sağlayabilir ve evde paketleme işi veren firmalar ile görüşmeler sağlayabilirsiniz. Evde paketleme işi iletişim bilgilerini ise yorum yaparak da talep edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mandal Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde Evde Mandal Paketleme ve Mandal Paketleme hakkında bilgiler verilmektedir.


7 Yorumlar
 1. Ayşegül Aracı diyor ki

  Evde sakız paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim

 2. Ayşe özdağ diyor ki

  Bende sakız paketleme isi istiyorum kavakpinarda oturuyorum lütfen yardımcı olurmusunuz ihtiyacım var

 3. Ayşe özdağ diyor ki

  Sakiz paketleme yapabilirim lütfen yardımcı olun

 4. Ayşe özdağ diyor ki

  Sonuç ne zaman belli olur haber bekliyorum

 5. Ayşe özdağ diyor ki

  En kısa sürede açıklarsanız sevinirim

 6. N. Nisanur Gözetlik diyor ki

  Sakız paketleme işi yapmak istiyorum, öğrenciyim ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Esra Avcı diyor ki

   40 50 senedir pepsi bayiligi yapiyorduk iflas ettik battik suan kari koca işsiziz sakiz paketleme yapmak istiyoruz

Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.