Evde Kuruyemiş Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

14 790

Evde kuruyemiş paketleme işi yaparak para kazanmak, evde kuruyemiş paketleme işi, evde kuruyemiş paketleyerek para nasıl kazanılır hakkında tüm bilgileri yazımızın devamında vereceğiz.  Özellikle de kadınlar için kolay yoldan para kazanmak için gösterilen işlerden birisi olan kuruyemiş paketleme işi, gündelik hayatınıza etki etmeden rahatlıkla yapabileceğiniz ve hızlı gelir elde edebileceğiniz bir sektördür. Genellikle organizasyoncular tarafından imkan sağlanan bu işler; kına, düğün, asker eğlencesi gibi organizasyonlarda ikram edilebilmesi için küçük kilitli poşetlerin içine kuruyemiş doldurarak yapılır. Evinizde televizyon izlerken, sohbet ederken bile bir yandan rahatlıkla yapabileceğiniz bu iş sayesinde ciddi gelir elde edebilir ve aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı durumlarda büyük çerez firmaları da ürünlerini paketleyebilmek için belirli dönemlerde ek personel çalıştırma gereksinimi duyar. Peki evde kuruyemiş paketleme işi nasıl yapılır? Evde kuruyemiş paketleme işi yaparak para kazanmak nasıl olur?

Evde Kuruyemiş Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde kuruyemiş paketleme işi ile ek gelir elde etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Büyük firmaların çeşitli dönemlerde sağlamış olduğu imkanlar dahilinde, evinizde oturarak 1.000 TL’ye kadar ek gelir elde edebilirsiniz. Tadım, Peyman gibi büyük firmalar da satışların yüksek olduğu dönemlerde bu tarz işçilere ihtiyaç duyar ve dışarıya iş verir. Ancak bu gibi büyük firmalardan iş alabilmek için bulunduğunuz ilde bu üreticilerin bir fabrikasının olması gerektiğini de unutmamalısınız. Yine de üzülmenize gerek yok! Eğer bulunduğunuz bölgede bu firmalar yoksa bile, çeşitli organizasyon firmaları, düğün salonları gibi yerler de kuruyemiş paketleme işi için ek işçi arar ve sizlere ulaşabilirler.

Eğer bu tarz bir iş yapmak istiyorsanız öncelikle organizasyon firmaları ile görüşmelisiniz. Genelde yaz aylarında, yani düğün sezonunun olduğu dönemlerde bu tarz işçilere ihtiyaç duydukları için sıklıkla elinize iş vereceklerdir. Evinizde rahatlıkla para kazanabileceğiniz bir iş kapısı olan kuruyemiş paketleme işi için de herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yok. Tüm ihtiyacınız olan ürünler firmalar tarafından karşılanacağı için sizin yapmanız gereken tek şey ürünleri istenildiği gibi paketlemek!

Evde Kuruyemiş Paketleyerek Para Kazanmak

Evinizde oturduğunuz yerden kuruyemiş paketleme işi ile güzel kazançlar elde edebileceğinizi söylemiştik. Peki bu işin püf noktaları nelerdir? Evde paketleme işi yaparak para kazanmak için nelere dikkat etmeliyiz? Evde kuruyemiş paketleme işi yaparak para kazanmak nasıl olur?

evde kuruyemiş paketleme

Öncelikle belirtmeliyiz ki, paketleme işleri en karlı işler olarak gösterilmekte. Tüm sermaye ve gereken ekipmanlar firmalar tarafından karşılanacağı için sıfır sermaye ile ürünleri evinizde paketleyerek emeğinizin karşılığını alabilirsiniz. Hatta hiç evinizden çıkmadan ürünler kapınıza kadar gelir, paketleme işi bittikten sonra da yetkililer tarafından yine kapınızdan alınır. Anlayacağınız evinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla gelir elde edebileceğiniz en güzel yöntemlerden birisidir. Adım adım incelemek gerekirse;

 • Ürünler firmalar tarafından tedarik edilir.
 • Tüm ürünler kapınıza gelir, işlem bitiminde kapınızdan teslim alınır.
 • Ekstra iş gücüne ihtiyaç yoktur.
 • Gerekli olan tüm ekipmanlar firmalar tarafından karşılanır.
 • Koliler halinde firmalar tarafından teslim alınır.
 • Paketleme detayları yazılı döküman olarak alınabilir.

Ürünler firmalar tarafından çuvallar halinde evinize kadar getirilir. Paketleme işi yaptıran firmaya göre kuruyemiş içeriği de değişmektedir. Kimisi karışık çuvallar halinde, kimisi ise ayrı ayrı çuvallarda kuruyemişi getirir ve karıştırmanız istenir. Bu kuruyemişleri yine firmanın getirdiği ufak kilitli poşetlere doldurup, adından firmanın istediği adet kadar da kolilere koyup ağzını bantlayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Her ürün teslimatında da ödemenizi peşin olarak alabilirsiniz.

Evde Kuruyemiş Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

evde kuruyemiş paketleme

Bu konuda net bir şey söylemek oldukça zordur. Ancak bu işin hacmine göre çok ciddi rakamlar kazandırdığını da söyleyebiliriz. Örnek vermek gerekirse bu işi ek bir iş değil, resmen kendi işi olarak görüp evinde çalışan insanlar da mevcut. Olaya buradan baktığımızda evde kuruyemiş paketleme işi yaparak ciddi gelir elde edebileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Genelde paket başına ödeme yapılmasa da, koli başına güzel ödemeler alabilirsiniz. Kuruyemiş paketleri oldukça küçük olduğundan bunun hesaplaması farklı olabilir. Yazımızın ilk bölümlerinde de belirttiğimiz gibi bu işi ek iş olarak yaparsanız aylık 1.000 TL gibi bir rakam kazanabilirsiniz. Eğer bu işe ağırlık verip çok daha fazla paketleme işi yaparsanız kazanacağınız aylık tutar da artacaktır.

Evde Kuruyemiş Paketleme İşi Verenler Başvuru

Kuruyemiş paketleme işi veren firmalar genellikle büyük firmalar olduğundan, ödeme aksaması gibi durumlar söz konusu olmaz. Zaten ürün teslimatı sırasında ödeme peşin alınacağı için de herhangi bir bekleyen bakiye söz konusu olmayacaktır. Peki bu işler nereden bulunur? Evde kuruyemiş paketleme işi başvurusu, paketleme işi başvurusu hakkında bilgiler;

Yorum bölümünden de bu işleri veren kişilere ulaşabilir, ek iş veren kişiler tarafından iletişime geçilmesini sağlayabilirsiniz. Bu işi yapabilmek için ilk kuralın hijyen olduğunu da unutmamak gerekiyor. Her ne kadar basit bir iş gibi de görünse, bu işi yapabilmek için firmaların evinize gelip gerekli hijyen ortamının olup olmadığına da baktığını söyleyebiliriz. Ayrıca bu iş yalnızca 18 yaşından büyük kişilere verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan YouTube Kanal Fikirleri En İyi İçerik Listesi başlıklı makalemizde YouTube Kanal Fikirleri, YouTube Kanal Video Fikirleri ve YouTube Video Fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.


14 Yorumlar
 1. Özlem Kalkan diyor ki

  Evde boş zamanlarımda kuruyemiş paketlerim. Elim de hızlıdır, zor durumdayım. Firmalar ulaşırsa sevinirim.

 2. Halime Sağlık diyor ki

  Bana bir firma ulaştı çok fazla fiyat veriyor ama çalışma şartları oldukça zor, sizce kabul etmeli miyim yoksa kolay olanlara mı bakmalıyım?

 3. Yonca diyor ki

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum. İki çocuk okutuyorum. Adana’da ikamet ediyorum. Elim hızlı ve temizdir.

 4. Zehra diyor ki

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum Aydın’da ikamet etmekteyim. Lütfen dönüş yapın bekliyorum.

 5. Sevgi diyor ki

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum. Aydın’da oturuyorum.

 6. Seda Demir diyor ki

  İstanbul Pendik ‘de ikamet ediyorum elim hızlıdır paketleme işi yapmak istiyorum.

 7. Seda Demir diyor ki

  İstanbul Pendik de ikamet ediyorum elim hızlıdır paketleme işi yapmak istiyorum.

 8. Raziye ALDEMİR diyor ki

  İzmir – Ayrancılar’da oturuyorum paketleme işi yapmak istiyorum ve elim oldukça hızlıdır.

 9. Hüseyin Geyik diyor ki

  Merhaba. Adım Hüseyin, liseden yeni mezun oldum bir daha üniversiteye hazırlanmak için maddi gelire ihtiyacım var. Onun için işe ihtiyacım var.

 10. Aslıhan Yiğit diyor ki

  Kocaeli Çayırova, Atatürk mahallesinde oturuyorum. Evime çerez paketleme işi istiyorum Lütfen yardımcı olursanız sevinirim bu işe çok ihtiyacım var.

 11. Zeynep Akın diyor ki

  Bu işe çok ihtiyacım var 3 tane çocuğumu okutuyorum.

 12. Nihal diyor ki

  Ankara’da oturuyorum. Elim hızlıdır paketleme işi yapmak istiyorum.

 13. Seda Dağdelen diyor ki

  İzmirde yaşıyorum ve bu işe gercekten ihtiyacım var zor durumdayım geri dönüş yapıcağınızı düşünüyorum lütfen cok ihtiyacım var

 14. Ali Anıl diyor ki

  Tekirdağ merkezde yaşıyorum özel guvenlik görevlisiyim. Paketleme işini yapmak istiyorum

Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.