Evde Ahşap Boyama İşi Yaparak Para Kazanmak

0 153

Evde ahşap boyama işi yaparak para kazanma, evde ahşap boyama, ahşap boyayarak para kazanma yöntemleri. Evde yapabileceğiniz işler, aslında çok güzel kazançlar elde edebileceğiniz işlerdir. Mantık çerçevesinde hareket ederek, daha çok el becerisi ve el işi gibi sektörleri tercih ederek de daha çok kazanç elde etmeniz mümkün. Bu gibi sektörlerde sermaye ve malzemeye ayıracağınız para daha az olacağından, daha çok el emeğiniz için ücret talep edersiniz. Herhangi bir büyük sermaye ayırmadan çok ciddi kazançlar elde edebilmek de mümkün. Bu işlerin başında ise ahşap boyama işi geliyor. Evde ahşap boyama işi yaparak kazanç elde etmek için yapmanız gerekenler çok basit.

Evde Ahşap Boyama İşi Yaparak Para Kazanmak

Kazancı arttırma işleri arasına gün geçtikçe yeni işler ekleniyor. Ahşap boyayarak para kazanma yolları işi de bunlardan bir tanesi. Aslında hepimizin bildiği, yabancı olmadığı bu iş doğal malzemeden yapılan zararsız bir ürün olmakla birlikte, boyayarak daha renkli ve işi de eğlenceli hale getirebilir. Evdeki ahşap malzemeler, ahşap mutfak ürünleri ve evde kullandığımız tüm ahşap ürünler boyanılarak çok daha canlı hale gelebilir.

Ahşap boyama işinde başlangıç olarak takı kutuları, kitaplıklar ve ahşap sandalye masalar kullanılabilir. Yaptığınız işte kendinizi geliştirerek daha büyük malzemelerin boyamasını yapmanız da mümkün. Bu işte daha çok uygulamalı olarak gelişebileceğinizden, öncelikle boş malzemeler alarak bunlar üzerinde teknik denemeler yapmalı, kaleminizi geliştirmelisiniz. Boyama yaptığınız ürünleri saklamalı, daha sonra bunları örnek olarak sunmalısınız.

Evde Ahşap Boyama İşi Nasıl Yapılır?

ahşap boyama işi

Evde ahşap boyama işi yapabilmek için öncelikle bu gibi işlere elinizin yatkın olması gerektiğini bilmelisiniz. Eğer sizler de bu gibi işlerde başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız, hiç durmadan başlayabilir, denemeler yaparak kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda bulunduğunuz ildeki belediyeleri de ziyaret ederek ahşap boyama kurslarına katılabilir, özel sektörde hizmet veren eğitim kurumlarından da yardım alabilirsiniz.

Ahşap Boyama Malzemeleri Nereden Alınır?

Bu iş için çok fazla malzemeye ihtiyaç olmamakla birlikte, sadece alacağınız boyalar maliyetinizi arttırabilir. Boya malzemeleri satan dükkanlara giderek ahşap boyamaya özel fırça ve boyaları tedarik edebilirsiniz. Boyamak istediğiniz ürünleri de bu malzemeleri satan mağazalardan alabilirsiniz. Bu gibi mağazalar daha çok küçük malzemelerin satışını yaparlar. Boyamak istediğiniz ürün büyük ise mobilyacılarla iletişime geçebilirsiniz. Önemli olan boyamak istediğiniz ürünün ne olacağına karar vermekte. Boyadığınız ürünlerin evinizde veya ofisinizde rahatlıkla kullanabilir, satışını da yapabilirsiniz.

Boyanan Ürünlerin Satışı Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak yakın çevrenizden başlayarak bu işe başladığınızı ve satış yapmak istediğinizi belirtmekle başlayabilirsiniz. Hediyelik eşya satan mağazalarla görüşüp, belirlediğiniz fiyat doğrultusunda her ay belli bir satış yapabilirsiniz. Daha fazla çevreye yaymak ve adınızı duyurmak isterseniz de son zamanlar da fazlasıyla moda olan sosyal medya satışları bu konuda size yardımcı olacaktır.

Maliyeti Ne Kadar Olur?

Maliyeti belirlemek için boya ve boyamak istediğiniz ürünü seçmeniz gerekiyor. Boyalar genellikle 15 TL ile 20 TL arasında değişebiliyor. En küçük ahşap kutuların fiyat aralığı 5 TL ile 10 TL arasında, daha büyük bir kutu seçmek isterseniz fiyatlar iki katı olacaktır. Bu sadece yeni başlayanlar için geçerli fiyat belirlemesidir. Boyamak için aksesuar türünde ürünleri ise rahatlıkla temin edebileceğinizi söyleyebiliriz.

ahşap boyama yaparak para kazanmak

İşini ilerletmiş insanlar, daha büyük malzemeleri boyayarak satışlarını da ona göre arttırabilirler. Dolap, raf, kitaplık gibi ürünler tercih edilebilir. Bunların maliyeti için ise daha önce bu satışı yapmış olan insanlarla iletişime geçebilir veya uygulamalar üzerinden satış yapılan malzemelerin fiyatlarına bakarak sizler de bir fiyat belirleyebilirsiniz.

Evde Ahşap Boyama İşi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer siz de evde ahşap boyama işine başlamak istiyorsanız öncelikle başvuru yapmalısınız. Eğer ahşap boyama işinde yeterli olduğunuzu düşünüyorsanız, lazım olan tüm malzemeleri temin ettikten sonra gerek sosyal medya, gerekse de yakın çevrenizde bu işi yaptığınızı duyurarak hızlıca kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Altta yer alan yorum bölümünü kullanarak bilgilerinizi bırakabilir, müşterilerin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Yaptığınız yorumlar kısa süre içinde onaylanacağından, binlerce kişiye anında ulaşma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Gelinlik Dikim İşi Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde Evde Gelinlik Dikim İşi, Gelinlik ve Gelinlik Dikme İşi hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.