Ekomini Bayilik Şartları

0 441

Ekomini Bayilik Şartları 2019, ekomini franchise bedeli, Ekomini isim hakkı bedeli güncel bilgileri. Ekomini, 2012 yılında Anadolu Grubu tarafından kurulmuş bir hızlı market uygulamasıdır. Tamamen franchise sistemine dayalı olarak çalışan Ekomini, bir çok avantajı sayesinde yatırımcıların ilgi odağı haline gelmiş durumda. Örnek vermek gerekirse, çoğu toptancı ile yapılan büyük anlaşmalar sayesinde, sırf Ekomini markası altında hizmet verdiğiniz için sizler daha ön planda tutuluyor ve fatura altı ek indirimler de kazanıyorsunuz. Yani kar marjınız, normal marketlere nazaran bir tık daha yukarıda oluyor. Bu sebeple de tercih edilen market konseplerinden birisi haline geliyor. Peki Ekomini bayilik veriyor mu? Ekomini bayilik şartları nelerdir? Hep birlikte inceleyelim.

Ekomini Bayilik Veriyor Mu?

Ekomini 1000 bayiye yakın bayiliği bulunan bir sistemle birlikte çalışır. Bu sayede daha çok ulaşılır olmak ve ürünlerinin satışını yapmak için çaba sarf eder. Bayilik sistemi gelişmiş olduğundan dolayı rahatlıkla bayilik işlemlerine başvuru yapılabilir. Ürünlerinin kaliteli olması ve kontrolden geçmesi de bir başka olumlu yönüdür. Aynı şekilde tedarik noktasında da Türkiye’nin dört bir yanına ulaşım ağları olduğundan dolayı sorunsuz şekilde çalışırlar. Çalışma saatleri diğer market bayilerine göre daha geniştir. Daha çok büfe tarzı hizmet verse de, büfelerden daha kalitelidir.

Gece 00:00 saatlerine kadar hizmet vermenize imkan tanırlar. Müşteri hizmetleri konusunda eğitim vererek kolaylık sağlamak adına çalışmalar yaparlar. Yurtiçinde ve yurt dışında hızlı şekilde büyüdüklerinden dolayı size de katma değer yaratırlar. Bu nedenler düşünüldüğünde bayilik almak oldukça iyi fikirlerden bir tanesidir. Yüksek yatırım maliyetleri olmamasına karşın, marketin büyüklüğüne göre de tercihleriniz değişebilir.

Ekomini Bayilik Şartları

Firma, bazı şartları yerine getiren yatırımcılara bayilikler vermektedir. Ekomini bayilik şartları firma tarafından belirlenmiştir. 2012 yılından beri faaliyette olan ve marketçilik alanında büyük adımlar atarak 76 ilde bayilik sistemine geçen bir firma olan Ekomini bayilik almak isteyenler için oldukça iyi isimlerden bir tanesidir. Bayilik sistemi konusunda Türkiye menşeili bir firma olmasından dolayı daha kolay yol alınır. Bunun için çeşitli yiyecek, içecek, alkollü içecekler, temizlik veya kişisel bakım malzemeleri gibi birçok ürünün satışını tek çatı altında sunarak çağdaş market anlayışı üzerinden satış yapılmasına olanak tanır.

Diğer büyük firmalar gibi marka değeri konusunda zorlayan rakamlar ile çalışmayı zorunlu tutmamasından dolayı da daha çok kazanç elde edilmesine imkan tanır. Böylece test edilmiş ve kontrolden geçmiş ürünlerin rahatlıkla satılmasına ve bayilik alınmasına imkan tanır. Ekomini bayilik şartları yerine getirildikten sonra bayilik verilmesi konusunda oldukça ılıman davranan bir firmadır. Bayilik almak isteyenlerin yerine getirmesi gereken şartlar;

  • En az 80 – 100 m2 dükkan,
  • Ön kullanım alanı, ön cephe,
  • İnşaat izni, dekorasyon izni,
  • Yapı iskan belgesi, ruhsatlar,
  • TAPDK ruhsatları için uygun dükkanlar.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şartlardan birisi, TAPDK ruhsatına uygun olan dükkanlar seçmektir. Ekomini marketlerde alkol satmak zorunlu olduğundan, camilere, okullara 100 metre mesafeden uzak olmalı ve TAPDK ruhsatı alırken herhangi bir sorun yaşamamalısınız. Ekomini konseptinde alkol olduğu için, alkol satmama gibi şansınız yok.

Ekomini Franchise Bedeli ve Şartları

Bayilik almak isteyen adayların ilk olarak unutmaması gereken durum bayiliğin ön gereksinimlerini karşılamak zorunda olmalarıdır. Yani satılacak ürünlerin maliyetlerinin bayilik şartlarından bir tanesi olduğu bilinmelidir. Aynı zamanda mağazanın en az 80 metrekare olması gerekir. Diğer durumlarda malzemelerin satışı için gereken konseptin hazırlanmasında sorun çıkacaktır. Şartlardan bir başkası da adayların değerlendirilmesidir. Alanda tecrübe sahibi olan, iletişim konusunda sorunu olmayan ve market işletmek konusunda sorun yaşamayacağı düşünülen adaylar ile yollarına devam ederler. Gereken eğitim verilmesine karşılık yine de iletişim ve takım şeklindeki çalışmalarda sorun yaşatmayacak adayların bayilik alması öngörülür. Kısa bir süre için alınmayacağından dolayı maliyet konusunda ve adayların değerlendirilmesinde özellikle titiz davranılır.

Ekomini için bayilik bedeli ise kesin bir dille ifade edilemiyor. Tutacağınız dükkanın büyüklüğü, dekorasyon maliyetlerine doğrudan etki edeceğinden her dükkan için farklı bedeller çıkabiliyor. Aynı zamanda dükkanı açarken karşınıza çıkabilecek ruhsat masrafları gibi bir çok şahsi masraf da tarafınıza ait oluyor.

Ekomini İsim Hakkı Bedeli

ekomini isim hakkı bedeli

Ekomini açmak isteyen kişilerin maliyet olarak yüksek rakamlar düşünmesi gerekmez. Çünkü diğer firmalarda olduğu gibi Ekomini cirodan herhangi bir pay almaz. Reklam bedeli olarak da belirli dönemlerde ödemeler talep eder. Maliyetin ortalama olarak 50 bin TL gibi bir rakam olması beklenebilir. Bu rakama sadece isim bedeli dahil olmamakla birlikte malzemelerin de eklendiği belirtilmelidir. Anlaşılan bayilik adresine gelerek ürünler için gereken kurulumun yapılması ve hazırlıkların tamamlanması da bu maliyete dahildir.

Tüm kar işletme yani vergi levhası sahibine kalır. Bu sayede başka bir anlamda kar payınıza da ortak olunması söz konusu olmaz. Ek olarak firma tarafından kira bedeline belli bir oranda destek bile sağlanır. Satın alma durumlarında ise merkezi kurumlardan yardım talep edilerek daha uygun rakamlar ile satın alma sağlanması söz konusu olabilir. Dekorasyon konusunda da başka bir destek gerekmez. Çünkü firma bu konudaki tüm işlemleri de çözer. Kira kontratları hazırlandıktan sonra da bayilik işlemleri yasal olarak başlar. Kazancınızı değerlendirmek ve kar elde etmek de size kalır.

Ekomini Bayilik Başvurusu ve İletişim Bilgileri

Ekomini bayilik başvurusu yapmak istiyorsanız, resmi internet siteleri üzerinden rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz. Bölgenizde bayilik işlemleri ile sorumlu olan kişi tarafınıza dönüş yaparak nerede dükkan açmak istediğinizi, daha önce böyle bir iş yapıp yapmadığınızı da tarafınıza iletecektir. Bu gibi bilgileri verdikten sonra bayilik yetkilisi ile bir yüz yüze görüşme ayarlayarak dükkanı inceleyecek ve bayilik işlerini uygun bulmanız durumunda işe başlayabileceksiniz.

Ekomini bayilik iletişim bilgileri ise şunlardır;

Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. E Blok No: 58, Ihlamurkuyu, Ümraniye, İstanbul 

Bir önceki yazımız olan Usta Dönerci Bayilik Şartları başlıklı makalemizde Gıda, Restoran ve Usta Dönerci hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.