Bim Eleman Alımı 2019

0 73

BiM Eleman Alımı ne zaman yapılmaktadır? BİM, perakende sektöründe Türkiye’de uzun yıllardır hizmet veren bir kuruluştur. Çok sayıda şubesi olması ile bilinen BİM, yılda bir çok kişiyi, hatta binlerle ifade edilecek kadar kişiyi istihdam etmektedir. Her geçen gün farklı illerde yeni noktaları bünyesine katan BİM Birleşik Mağazacılık A.Ş., yapmış olduğu yeni yatırımlar ile de adından sıkça söz ettirmektedir. Daha çok ucuzluk marketi olarak bilinen BİM, bünyelerine yeni kattıkları File Marketler ile de hizmet vermeye başlamıştır. BİM’lere göre daha çok kaliteli bir market izlenimi yaratan File Marketler de aynı şekilde yeni kurulmuş olmasına rağmen Türkiye’de binlerce kişinin istihdam edilmesine yardımcı olmuştur. Durum böyle olunca da İnternette çok aranan sorgular arasında BiM Eleman Alımı yer almaktadır.

Bim Eleman Alımı 2019

2009 yılında Fas’ta açtığı mağaza ile faaliyetlerine uluslararası bir vizyon kazanmış şekilde devam eden BİM, gün geçtikçe büyümeye ve böylece daha fazla çalışan için istihdam olanağı sağlayan bir şirket olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. 2019 yılı itibariyle bünyesinde tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak yaklaşık 34.073 çalışanı bulunduğunu ifade eden Bim, hâlihazırda elaman alımı yapmaya da devam ediyor. Yeni açılacak mağazalarında eleman arayan BİM, farklı kişilerin de istihdam edilmesi için büyük katkılar sunabiliyor.

Eğer siz de Türkiye’de bulunan 6.672 mağazadan birinin çalışanı olarak Bim ailesine katılmak ve kariyeriniz için mağazacılık yolunda bir adım atmak istiyorsanız sağlamanız gereken bazı koşullar bulunuyor. Gerekli koşulları sağlayan herkesin ister internet üzerinden ister herhangi bir Bim mağazasına giderek çalışma başvurusunda bulunma hakkı bulunuyor. Bulunduğunuz ilde yer alan BİM mağazalarında personel alımı yapılıp yapılmadığını ise camlarda yer alan Personel Alım İlanları üzerinden takip edebilirsiniz.

Bim İş Başvurusu Şartları Nelerdir?

Bim mağazalarında çalışma imkânına sahip olmanız için öncelikli olarak en az lise mezunu olmanız gerekiyor. Yani en az lise mezunu olmanız durumunda, yoğun iş temposuna ayak uydurabileceğinize inanıyor, kariyerinizi mağazacılık alanında gerçekleştirmek istiyor ve esnek-vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız, kadın-erkek fark etmeksizin Bim mağazalarında çalışmak için iş başvurusunda bulunabilirsiniz demek oluyor. Erkek adayların askerlik ile ilgili bir ilişiğinin bulunmaması ise tercih sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

  • En az lise ve dengi okullardan mezun olmuş,
  • Mağazacılık sektöründe tecrübesi olan,
  • Tercihen 18 yaşını doldurmuş,
  • TC vatandaşı olan,
  • Yoğun çalışma temposu ve mesaileri kabullenebilecek kişiler.

BİM Eleman Alımı konusunda ilanlarını gerek sosyal medya, gerekse de mağazaları üzerinden halka duyurabiliyor. Bu sayede kısa bir form doldurarak, ilave olarak da CV ileterek (mağazacılık alanındaki tecrübeleriniz ile beraber) Bim eleman alımı başvurusu yapabiliyorsunuz. Başvuruların tamamı mağaza müdürleri tarafından değerlendirilip, onaylanmak üzere ise genel merkeze kadar ulaştırılıyor.

Bim İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

BİM iş başvurusu

Eğer Bim mağazalarında çalışmak istiyorsanız başvuru yapmanın birden fazla yolu bulunuyor. Dilerseniz Bim’in resmi sitesinde bulunan ‘Bim’de Kariyer’ sekmesi altından açık iş ilanlarını görüntüleyebilir veya ‘Hızlı Başvuru’ formuna geçiş yaparak sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurup başvurunuzu internetten kolayca tamamlayabilirsiniz.

İnternetten başvuru yapmamayı tercih etmeniz durumunda ise herhangi bir Bim mağazasına giderek mağaza sorumlusundan iş başvuru formu talep edebilir, bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra formu mağaza sorumlusuna teslim ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Başvuru formunda sizden adınız-soyadınız, doğum tarihiniz, cinsiyetiniz, eğitim durumunuz vs gibi istenen temel bilgilerin yanı sıra çalışmak istediğiniz il ve ilçeyi de seçmeniz isteniyor. Yani yaşadığınız, çalışmak istediğiniz bölge neresi ise size bu doğrultuda başvurunuzun ardından ortalama 5-7 gün arasında dönüş sağlanarak yanıt geliyor. 

Bim Eleman Alımı Ne Zaman Yapılıyor?

BİM eleman alımları için net bir tarih vermese de, belirli dönemlerde eleman alımı yapmaktadır. Sürekli olarak yeni mağazalar açtığı için ve istihdam konusunda üst sıralarda bulunduğundan sürekli olarak eleman alımı yaptığını söyleyebiliriz. Eğer siz de bim mağazasında çalışmak istiyorsanız hızlı başvuru yapabilir ve kariyere başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hukuk Bürosu Açmak, Hukuk Bürosu Açma Maliyeti başlıklı makalemizde Avukatlık Ofisi Açma Maliyeti, Avukatlık Ofisi Açmak ve Hukuk Bürosu Açma Maliyeti hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.