Bayilik Veren Marketler Listesi – Tamamı Güncel

1 868

Bayilik veren marketler, market bayiliği veren firmalar ve market açmak için bayilik veren firmalar hakkında bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Perakende sektörünün çoğu girişimci tarafından tercih ediliyor olmasının sebeplerinden birisi de hızlı nakit akışı olarak gösterilmektedir. Bu nakit akışının da büyük bir çoğunluğunu marketler karşılıyor diyebiliriz. Eğer siz de bir market sahibi olmak istiyorsanız hiçbir şeye karışmadan, yalnızca ödemelerini yaparak anahtar teslim olarak hazır bir markete sahip olabilirsiniz. Market bayiliği veren firmalar sayesinde hızlıca market açabilir, bayilik anlaşmalarından sonra hemen işinizin başınıza geçebilirsiniz. Peki bayilik veren marketler hangileridir?

Market Bayiliği Veren Firmalar Hangileridir?

Türkiye’de, hemen hemen her köşe başında bir market görmek mümkündür. Bunlardan kimisi kişilerin kendi açtığı marketler olsa da, bir çoğu bayilik karşılığında açılmış olan marketler olarak hizmet vermektedir. Kendiniz de bir isim altında market açabileceğiniz gibi, siz de diğer vatandaşlar gibi bir market bayiliği almak yoluyla işinize başlayabilirsiniz.

Daha öncesinde bu sektöre dair herhangi bir tecrübeniz yoksa, market açmak için gerekli belge ve bilgiler konusunda yardım almak istiyorsanız öncelikle Market Açmak isimli makalemizi okuyabilir ve tam donanımlı hale gelebilirsiniz. Eğer hazırsanız başlayalım! Türkiye’de market bayiliği veren firmalar hangileridir? Bayilik veren marketler listesi 2019;

Bayilik Veren Marketler 2019 Güncel

Altta sıraladığımız marketler ve firmalar ile birebir görüşmeler yaparak bayilik alabilmeniz mümkün. Eğer siz de bir market sahibi olmak istiyorsanız altta vereceğimiz marketler ve firma yetkilileri ile görüşebilirsiniz. Marketler ve altta yer alan açıklamalarından sonra, firmaların bayilik şartlarını öğrenebilmek için ilgili başlıklara gidebilirsiniz. Market bayiliği veren firmalar 2019 ve bayilik veren marketler şunlardır;

NOT: Araştırmalarınızı yaparken doğru bilgiye ulaşabilmeniz adına bayilik veren marketler ve bayilik vermeyen marketler aynı yerde listelenmiştir. Bayilik vermediğini söylediğimiz marketler için internet üzerinde araştırma yapmanız herhangi bir sonuç doğurmayacaktır.

A101 Market

bayilik veren marketler

Herkes tarafından konuşulsa da, İnternet siteleri üzerinde bir çok bilgi kirliliğine yer verilmiş durumda. A101 konusunda oldukça fazla bayilik talebi ve araştırması olsa da, A101 şirketinin şuan için bayilik vermediğini net olarak söyleyebiliriz. Türkiye genelinde 81 ilde 7.000’den fazla mağazası bulunan ve market sayısı baz alındığında Türkiye’nin en büyük market zinciri olan A101 bayiliği almak mümkün değil. Daha detaylı bilgi için: A101 Bayilik Şartları isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

BİM Market

bim bayilik

A101’den sonra marka bilinirliği ve sektördeki hacmi olarak baktığımızda en büyük zincirlerden birisi olan BİM içinde bir çok bayilik talebi bulunmakta. Yine BİM marketler için bir çok bilgi kirliliği olsa da, sizlere net olarak söyleyebiliriz ki BİM marketler zinciri de bayilik vermeyen firmalar arasında yer alıyor. Daha detaylı bilgi için BİM bayilik şartları isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

ŞOK Market

şok bayilik

ŞOK marketler zinciri de yine Ülker grubu tarafından yönetilen marketler zinciridir. Öncelerinde bayilik vermeye başlayan firma, daha sonrasında tüm verdiği bayilikleri kendi bünyesine katarak bayilik verme işlemlerini durdurmuştur. Bu dönemden itibaren ŞOK market bayilik almak zor görünüyor. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ŞOK Bayilik Şartları isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Ekomini Market

ekomini bayilik

Ekomini marketler, çevrenizde sıkça görebileceğiniz marketler zinciridir. Anadolu grubu tarafından kurulmuş olup, tamamen bayilik sistemine dayalı olarak çalışmaktadır. Yani hiçbir mağazasını kendi bünyesinde açmadan, tamamını bayilik olarak vererek müşterilerine hizmet vermektedir. Ekomini Bayilik Şartları hakkında bilgi almak için Ekomini Bayilik Şartları isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

SEÇ Market

SEÇ bayilik

SEÇ market zinciri de yine bayilik veren marketler arasında yer almaktadır. Eğer siz de SEÇ marka bir market sahibi olmak istiyorsanız firma yetkilileri ile görüşme sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin 30’dan fazla bölgesinde hizmet veren SEÇ marketin toplamda 300’den fazla marketi bulunuyor. Siz de bu marketler arasına girmek istiyorsanız SEÇ market bayilik şartları isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

UCZ Market

UCZ bayilik

Bayilik veren marketler olarak gösterebileceğimiz bir diğer market ise UCZ marketler zinciridir. Türkiye’nin bir çok noktasında hizmet veren ve yine franchise sistemine dayalı olarak çalışan UCZ marketler, bazı şartlar yerine getirildiği taktirde Türkiye’nin her noktasına ayırt etmeksizin bayilik veriyor. Siz de bir UCZ market açmak istiyorsanız UCZ market bayilik şartları isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

CarrefourSA Market

carrefour bayilik

CarrefourSA marketler zinciri, son zamanlarda yapmış olduğu girişimlerle bir çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Örneğin CarrefourSA Express marketler ile hemen hemen her köşe başında hizmet veremeye başlamışlardır. Ancak internette yer alan bilgilerin aksine CarrefourSA marketleri de bayilik vermeyen marketler arasında yer almaktadır. CarrefourSA bayilik şartları için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Migros

bayilik veren marketler

Bayilik vermeyen ancak bayilik verdiği düşünülen bir diğer markette Migros’tur. Kurulduğu günden bu yana tüm mağazalarını kendi bünyesinde açan Migros, çeşitli konseptler ile karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yapmış olduğu son yatırımlar ile de adından sıkça söz ettiren marketler arasında yer almaktadır. Daha detaylı bilgi için Migros Bayilik Şartları isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Hakmar Market

bayilik veren marketler

Yeni girişimlerden biri olup, Türkiye’de yeni yapılanmaya başlayan Hakmar, mağazalarını kendi bünyesinde açmaktadır. Bayilik şartları olarak bakıldığında herhangi bir bilgi bulunmaması, bayilik vermiyor olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer yine de bir Hakmar açmak istiyorsanız kiralık yer önerisi yaparak dükkanınıza gelmelerini sağlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi alabilmek için Hakmar Bayilik Şartları isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Market Bayiliği Alma Şartları Nelerdir?

Market bayiliği almanın şartları, ilgili firmalar tarafından belirlenmiştir. Bayilik almak istediğiniz firmanın bayilik bilgilerine ulaşabilmek için altlarında yer alan açıklamanın bitimindeki bayilik şartları isimli bağlantılara tıklayarak ilgili bilgilere gidebilirsiniz. Genel olarak bakıldığında market bayiliği almak için ticari bir engelinizin bulunmaması ve daha önce sektör tecrübenizin olması yeterli olacaktır. Talep ettiğiniz bayilik çeşidine göre de yatırım bütçenizin olması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan H&M Bayilik Şartları ve Bayilik Ücreti başlıklı makalemizde H&M Bayilik Şartları, H&M Franchise ve H&M Franchising hakkında bilgiler verilmektedir.


1 yorum
  1. Celal acay diyor ki

    Yeni market açmak istiyorum ve şartları öğrenmek istiyorum.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.