A101 Bayilik Şartları ve Başvurusu 2019

5 5.365

A101 Bayilik Veriyor Mu? A101 Bayilik Şartları ve başvurusu, A101 Bayilik Şartları Nedir? A101 Franchise Başvurusu ve A101 bayilik başvuru formu hakkında tüm bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. A101 isimli marketler zinciri Türkiye’de ilk kez 28 Mart 2008 tarihinde 121 adet market ile pazara giriş yapmıştır. İlk hedeflerinden birisi ise en ucuz fiyata en kaliteli ürünleri halka sunmak olan A101, kendi depo ve kendi kamyonları ile tüm marketlerine sevkiyat yaparak her zaman taze ürünlerle hizmetine devam etmiştir. 2019 yılında ise Türkiye’nin 81 ilinde toplamda 7.000’in üzerindeki market sayısı ile market sayısı baz alındığında en büyük marketler zinciri olarak gösterilmektedir. Peki A101 bayilik veriyor mu? A101 bayilik şartları nelerdir? A101 Bayilik Başvurusu hakkında tüm bilgiler yazımızın devamında yer alıyor.

A101 Bayilik Veriyor Mu?

Firma başlığı A101 Yeni Mağazacılık A.Ş. olan marketler zinciri, ortaklık yapısı olarak %79’u Aydın ailesi yani Turgut Aydın’a aittir. “Hard discount” sistemine göre hareket eden A101, belirli kampanya dönemlerinde müşterilerine çeşitli ürün gruplarından yüksek indirimler sunmaktadır. Cep telefonu, televizyon, kırtasiye, tekstil ve elektrikli ev aletleri kategorilerinde de belirli kampanya dönemlerinde hizmet vermektedir. Piyasa fiyatlarının oldukça altında verdikleri fiyatlar ile de adından sıkça söz ettiren A101 bayilik şartları yazımızın devamında.

A101’in bayilik şartlarına geçmeden önce kısa bir firma tanıtımı yapmayı sizler için daha faydalı gördük. Kısa süre içerisinde ciddi bir büyüme gösteren bu marketler zinciri de doğal olarak herkes tarafından kazançlı bir iş kapısı olarak görülmektedir. 2008 yılında kurulmuş olmasına rağmen rakiplerini ciddi bir şekilde geride bırakarak sektör liderliğine kadar ulaşmayı başarmıştır. Şimdi gelelim A101 bayilik şartları ve bayilik bedeline.

A101 Bayilik Şartları Nedir?

Yazımızın ilk bölümlerinde de bahsettiğimiz gibi A101, kısa süre içinde ciddi bir gelişim süreci geçirerek rakiplerini sollamış ve herkes tarafından bilinir bir marka haline gelmiştir. Durum böyle olunca da yatırımcıların dikkatini çekmiş, bir yatırım kaynağı olarak da görülmüştür. Tarafımıza iletilen A101 Bayilik Ücreti, A101 Bayilik Şartları gibi soruları araştırdık ve firma yetkilileri ile iletişime geçtik ancak bayilik konusunda olumlu bir yanıt alamadık.

A101 Bayilik Şartları

Kısaca belirtmemiz gerekirse maalesef A101 şimdilik bayilik vermiyor. Türkiye’deki tüm mağazalarını tamamen kendi açan, hatta ilk kurulduğunda 101 mağaza hedefi ile yola çıkan firma şuan bayilik vermiyor. İnternet sitesinden de edinebileceğiniz bu bilgiler ışığında önümüzdeki dönemlerde ne gibi aksiyonlarla karşılaşacağımızı da bilemiyoruz. Bu sebeple, önümüzdeki dönemlerde A101 bayilik verecek olursa bu yazımızın altında güncelleme yaparak duyuracağız.

Eğer elinizde bir kiralık dükkan varsa bunu A101 yetkililerine bildirerek o dükkana A101 açılmasını da sağlayabiliyorsunuz. Eğer bir kiralık dükkanınız varsa bu sayfadan bildirebilir ve iletişime geçebilirsiniz. Kiralık dükkanlar için başvuru sırasında istenilen belgeler ise şunlardır;

 1. Dükkan Sahibi Ad – Soyad
 2. Yetkili Cep Telefonu
 3. E-Posta Adresi
 4. Mülk Sahipliği Durumu
 5. Bulunan İl ve İlçe
 6. Semt / Mahalle / Cadde / Bulvar
 7. Sokak / No
 8. Metrekare ve ön kullanım alanı
 9. Bodrum veya Asma Kat Kullanım Metrekare
 10. Toplam Metrekare (Tüm Kullanım alanı)
 11. Kira Bedeli
 12. Tapu ve İskan İzin Belgesi

A101 Ürün Grubu ve Markaları Nelerdir?

Bilindiği üzere A101, üreticilerle anlaşma yaparak ürünleri kendi markası altında üretim yaptırarak satışa sunuyor. A101 marketlerinden satın aldığınız ürünlerin arkasında gıda işletmecisi olarak A101, üretici olarak ise üretim yapan firmanın ünvanı bulunmaktadır. A101’in kendi markaları ise şunlardır;

A101 Bayilik Şartları

İçecek Grubu 

 • Cafex,
 • Bi Sıfır,
 • Karadem,
 • Serinoba.

Gıda Grubu

 • Birşah,
 • Peynes,
 • Milkinis,
 • Baştacı,
 • Kombinet,
 • Bendo,
 • Berona,
 • Nimet,
 • Çerezya,

Temizlik ve Hijyen Grubu

 • Çiçeğim,
 • Bionet,
 • Mistral,
 • Mendiva,
 • Ritm.

Gıda Dışı Ürün Grubu

 • Hi-Level,
 • İnflame,
 • ottimo.
A101 Bayilik İletişim Bilgileri

A101’in şuan için bayilik vermediğini yazımızın ilk bölümlerinde belirtmiştik. Bunların dışında kalan konular için, herhangi bir konu için A101 ile iletişime geçmeniz gerekirse iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;

Adres: Saray Mahallesi, Naya Sokak No: 2/A 34768 Ümraniye, İstanbul

Çağrı Merkezi: 0850 808 2 101

Bu numara ve iletişim bilgilerinden bayilik hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan English Home Bayilik Şartları 2019 başlıklı makalemizde English Home, English Home Bayilik ve Ev Tekstili hakkında bilgiler verilmektedir.


5 Yorumlar
 1. Kemal Gör diyor ki

  A101 bayilik için nasıl bir yol izlemek gerekiyor? Selamlar..

 2. Ali Kemal diyor ki

  Kiralık yerim var, bilgilerinize sunarım.

 3. Selçuk Baraç diyor ki

  Adana yüzgeç bulvarı kiralık dükkan. İletişim.

 4. Adnan Salimcan diyor ki

  A101 bayilik başvuru yapmak istiyorum yardım eder misiniz? Edirne’de kiralık dükkanım var 150 metrekare. Arka tarafında depo alanı, büyük kamyon yanaşacak kadar geniş bir park alanı mevcut. Kiralama işlemleri nasıl ilerliyor?

 5. Muhammet kaya diyor ki

  A101 bayilik istiyorum

Yorum Gönder

E-posta hesabınız ve gireceğiniz kişisel bilgileriniz asla paylaşılmayacaktır.